100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę – fotorelacja

 

Stowarzyszenie Klub Jeździecki Komorów i Stowarzyszenie CASTOR serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 100-lecia   Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Miejsce: Plac wokół Domu Kultury w Bobrownikach Małych , 10 listopada 2018 r ( sobota)  o godz. 13:00

W programie: uroczyste złożenie wieńca i zapalenie zniczy na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej, część artystyczna  ,posadzenie „Dębu Bobrosław ” przy budynku Domu Kultury , wystąpienie ks. Bogdana Maciaszka , proboszcza parafii w Rudce, wystąpienie Jacka Skrabota członka Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39″, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i poczęstunek   poczęstunek.

Zaproszeni goście: Jacek Hudyma- Etatowy Członek zarządu Starostwa Powiatu Tarnowskiego, Zbigniew Drąg-Wójt Gminy Wierzchosławice, Andrzej Mróz- Wójt Elekt Gminy Wierzchosławice, Jolanta Rodak-Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wierzchosławice, Maria Lech-Radna Gminy Wierzchosławice.

W przejeździe ulicami Bobrownik konno  udział wzięli   klubowicze Klubu Jeździeckiego Komorów  oraz  młodzież i dzieci  na rowerach z pod kościoła w Rudce na czele z księdzem proboszczem . Uczestnicy przemieszczali się  głównymi ulicami  w barwach biało-czerwonych w taki sposób zamanifestowali  radość z wolności i życia w niepodległym kraju.  Możliwość spotkania i wspólne   śpiewanie pieśni takich jak ” Hej, hej ułani” , ” Przybyli ułani pod okienko”  czy   ” O mój rozmarynie „  łączy ludzi i godnie uhonorowało  pamięć o naszych narodowych bohaterach.


fot. Joanna Golec

fot. Katarzyna Stawarz

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *