Dożynki Gminne 2018

W dniu 15 sierpnia 2018 r. odbyły się Gminne Dożynki w Mikołajowicach w których uczestniczyła także grupa wieńcowa z Bobrownik Małych. Jak co roku wieniec bobrowski wraz  z wieńcami z Komorowa i Rudki został poświęcony przez proboszcza parafii Rudka ks. Bogusława Maciaszka, podczas Dziękczynnej Mszy Św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudce. W tym  samym dniu nasz wieniec wziął udział w Gminnym Konkursie Wieńca Dożynkowego podczas Gminnych Dożynek w Mikołajowicach.

W konkursie udział wzięło 6 sołectw: Bobrowniki Małe, Mikołajowice, Ostrów, Rudka, Sieciechowiance,  Wierzchosławice. W kategorii „Wieńca Tradycyjnego” zwyciężył wieniec z Bobrownik Małych, który będzie reprezentował naszą gminę w dn. 26.08.br  na XX Dożynkach Powiatu Tarnowskiego w Zakliczynie.

W kategorii „Wieńca Współczesnego zwyciężył wieniec z Rudki, który będzie reprezentował naszą gminę na Dożynkach Województwa Małopolskiego. Na Dożynkach Jasnogórskich naszą gminę będzie reprezentował wieniec z Sieciechowic.

W skład grupy wieńcowej wchodzili: Jolanta Rodak, Katarzyna Stawarz, Danuta Wrona, Katarzyna Niemiec, Dorota Katra, Aleksandra Kowal, Leszek Katra, Damian Barnaś, Martyna Niemiec, Michał Stawarz, Wiktor Stawarz, druhowie OSP BM : Bogdan Rodak, Janusz Katra, Witold Misiaszek. Wieniec  został wykonany przez Stowarzyszenie CASTOR – Jolantę Rodak, Katarzynę Stawarz,  Leokadię Miśtak, Danutę Wronę, Jadwigę Kwiecień, Agnieszkę Pyrchlę, Paulinę Pyrchlę, Aleksandrę Pyrchlę, Dorotę Katra, Bogdana Rodaka, Leszka Katrę.

Pragniemy serdecznie podziękować  organizatorom dożynek  i mieszkańcom sołectwa Mikołajowice za stworzenie wspaniałej okazji do dziękczynienia za cały rok oraz do radosnego świętowania.


fot. Aleksandra Kowal, Tomasz Pyrchla

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *