IX Akcja Oddawania Krwi w Bobrownikach Małych – fotorelacja

W dniu 19 maja br. odbyła się IX edycja Akcji Honorowego Oddawania Krwi, w tym roku była ona połączona z Dniem Otwartych Remiz . Do oddania krwi zgłosiło się 27 osób z czego krew oddało 25 dawców tj. ponad 11 litrów krwi przekazanej dla dzieci leczonych onkologicznie.

Jak co roku za pobór krwi były odpowiedzialne niezawodne pielęgniarki z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Tarnowie.

Przygotowaniem atrakcji dla najmłodszych mieszkańców z okazji Dnia Otwartych Remiz, zajęli się strażacy z OSP Bobrowniki Małe, dzieci m.i n. mogły nauczyć się trzymać strażacki wąż czy zmierzyć mundur. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Stowarzyszenie CASTOR zapewniło dzieciom bezpłatnego, dmuchanego minionka  z którego mogły korzystać przez cały czas trwania akcji. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci ciast  oraz kawy lub herbaty. Była również możliwość skosztowania pysznego bigosu, którym częstował były wójt gminy Wierzchosławice, pan Zbigniew Drąg.

Szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa OSP Bobrowniki Małe Bogdana Rodaka i druhów: Witolda Misiaszka, Grzegorza Kabata, Piotra Rojka , Mateusza Fudaleja oraz  pani Dominiki Ramian Dyrektor CKWP w Wierzchosławicach.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, a szczególnie naszym stałym dawcom, za wzięcie udziału w tak szczytnej akcji i mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok!

 tekst: Aleksandra Pyrchla


fot. Tomasz Pyrchla i Aleksandra Pyrchla

 

W niedzielę 19 maja 2019 roku w godz. 10:00 do 14:00 w Domu Kultury w Bobrownikach Małych odbędzie się IX edycja Akcji Oddawania Krwi z przeznaczeniem dla dzieci leczonych onkologicznie .

Z okazji Dnia Dziecka dodatkowe atrakcje dla najmłodszych w tym bezpłatny plac zabaw oraz inne atrakcje przygotowane przez OSP Bobrowniki Małe z okazji Dni Otwartych Remiz ( w sprzyjających warunkach pogodowych).

Serdecznie zapraszają

Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie CASTOR, OSP Bobrowniki Małe, Klub HDK PCK w Gminie Wierzchosławice.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *