XIX Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Gromniku

Powiatowe Święto Plonów powiatu tarnowskiego odbyło się 27 sierpnia w Gromniku, gdzie rolnicy dziękowali za chleb i trud swej pracy. Święto  plonów tradycyjnie rozpoczęto Mszą Świętą następnie przyszedł czas na obrzędy dożynkowe. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, wyśmienite humory i dreszczyk emocji to wszystko sprawiło, że te dożynki były wyjątkowe, zwłaszcza dla nas i naszej gminy.

W XIX Przeglądzie Wieńca Dożynkowego wzięło udział 16 wieńców, w kategorii wieńca tradycyjnego wygrał  wieniec z Gminy Wierzchosławice  z sołectwa Bobrowniki Małe. Jury doceniło żmudną i misterną pracę , bogactwo zbóż i ziół i zasłużenie przyznało pierwsze miejsce. Jesteśmy dumni z dożynkowego sukcesu, a także że dane nam było reprezentować naszą gminę. Za zajęcie I miejsca  w XIX Powiatowym Przeglądzie Wieńca Dożynkowego w kategorii Wieńca Tradycyjnego otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1100 zł oraz 500 zł od Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Tarnowskiego. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim za słowa uznania, gratulacje, życzenia i wszystkie ciepłe słowa skierowane do naszej grupy wieńcowej.

W wyjeździe na Dożynki Powiatowe w Gromniku grupie wieńcowej towarzyszyli: Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg, Przewodniczący Rady Gminy Wierzchosławice Artur Jasiński wraz z radnymi oraz sołtysi.

Podczas dożynek rozstrzygnięto tez konkurs na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego„nominowanym z  Gminy Wierzchosławice  był Dominik Świątek sołtys Kępy Bogumiłowickiej. Gratulujemy.

fot.Monika Kwiecień

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *