Akcja Oddawania Krwi 2011

100x100-akcja-krew15 maja br, już od godz. 14.00,  gdy Oddział Terenowy Krwiodawstwa przy Szpitalu im.Szczeklika w Tarnowie w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych rozpoczął kwalifikację do pobierania krwi ustawiła się spora kolejka i tak było do samego końca tj. do godz. 18.00.
Frekwencja przerosła nasze wyobrażenia.


W akcji oddawania krwi uczestniczyli m.in. przedstawiciele: Posterunku Policji w Wierzchosławicach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Olesna, Wierzchosławic, Rudki i Bobrownik Małych oraz Ludowego Klubu Sportowego z Bobrownik Małych.

Podczas akcji odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez Andrzeja Ciupka pracownika Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Popularność akcji okazała się tak duża, że jej zasięg przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów: zgłosiło się 80 osób, krew honorowo oddało 55 osób, każdy po 450 ml krwi co dało 24 litry 750 ml krwi. 25 chętnych nie zostało zakwalifikowanych z powodu przeciwwskazań medycznych, ale również bardzo Im dziękujemy za dobrą wolę i poświęcony czas.

Za zorganizowanie akcji informacyjnej serdecznie dziękujemy Proboszczowi Parafii w Rudce oraz pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce.

Wielkie podziękowania dla wszystkich Państwa, którzy wzięli udział w akcji chcąc w ten sposób ratować ludzkie życie. Dziękujemy za każda pomoc, która znaczy dla nas bardzo wiele. Dzięki właśnie takim inicjatywom dajecie Państwo świadectwo, że:

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Z poważaniem:
Organizatorzy akcji


Fotografie: Katarzyna Stawarz i Tomasz Pyrchla.

Możesz również polubić…