Chcę, wybieram, decyduję – Wizyta w Urzędzie Gminy Wierzchosławice
W dniu 30 maja 2014 roku, odwiedziliśmy Urząd Gminy w Wierzchosławicach, gdzie dzięki uprzejmości pana Wójta Wiesława Rajskiego mogliśmy poznać jak funkcjonuje gmina. Wycieczka zrealizowana została w ramach projektu „Chcę, wybieram, decyduję” finansowanego z grantu „Równać Szanse 2013”, konkursu specjalnego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.
Mijała właśnie godzina czternasta, gdy z budynku gimnazjum w Wierzchosławicach rozległ się donośny dzwonek sygnalizujący koniec lekcji. Po kilku minutach, dziewczyny biorące udział w naszym projekcie, zjawiły się w umówionym miejscu. Nie tracąc czasu raźnie pomaszerowaliśmy do Urzędu Gminy, gdzie czekała na nas pani Ania Guzy.
Plan dnia był prosty – dowiedzieć się jak najwięcej o funkcjonowaniu urzędu. Zaczęliśmy od Punktu Informacyjnego i Dziennika Podawczego zlokalizowanego na parterze Urzędu Gminy. Tu dowiedzieliśmy się, gdzie możemy załatwić interesujące nas sprawy. Otwartość pracowników urzędu sprawiła, że początkową niepewność powoli zastępowała duża ciekawość. Wszędzie sporym zainteresowaniem cieszyły się nasze kolorowe T-shirty, więc wszystkim opowiadaliśmy o „Równać Szanse” i naszym projekcie.
W końcu trafiliśmy do Urzędu Stanu Cywilnego i Sali Ślubów. Tu dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych i przydatnych sprawach, np. jak sprostować błędne dane w dokumentach, czy jak otrzymać zaświadczenie z ksiąg stanu cywilnego. Na zakończenie odwiedziliśmy Sekretarz Gminy panią Małgorzatę Mróz, która z dużą serdecznością opowiadała o swojej pracy. Udało nam się również porozmawiać z Wicewójtem Wierzchosławic panem Zbigniewem Radoniem oraz Przewodniczącym Rady Gminy panem Grzegorzem Mikołajczykiem. Niestety Wójt Wiesław Rajski, ze względu na inne obowiązki, tego dnia był nieobecny w Urzędzie Gminy.
Chciałbym podziękować Wszystkim za okazaną pomoc.
Fot: Dorota Katra, Maria Zachara
Jaka dorodna młodzież w Bobrownikach Małych.
W nich przyszłość!
Pozdrawiam M. Banek