Dzień Bobra 2014- podsumowanie

100x100-bobrW dniu 12.07.2014r. obok Domu Kultury w Bobrownikach Małych odbyła się czwarta edycja imprezy kulturalno-rozrywkowej Dzień Bobra 2014„, która tym razem, ze względu na nie sprzyjające warunki pogodowe, potrwała dwa dni.

Pierwszy dzień imprezy rozpoczął się rozdaniem nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”. Komisja konkursowa przyznała kolejno:

I miejsce: D. Biała, K. Chudzikiewicz, K. Guzy, H. Habel, E. Kawa, K. Kras, K. Padło, M. Stawarz, W. Stawarz, K. Stec, A. Stelmach, N. Suda, M. Tomulik, M. Zabawa

II miejsce: B. Biała, W. Brewka, K. Brongiel, M. Jurczak, A. Niedojadło, Ł. Niedojadło, D. Padło, Ł. Plebanek, N. Siedlik, T. Skóra, G. Solak, G. Stawarz

Nagrody wręczyła radna powiatu tarnowskiego Magdalena Szybilska. Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy w Wierzchosławicach.

W V edycji konkursu pn. „Hity z mojego ogródka”, na najładniejszy okaz w swoim ogródku, najwięcej głosów internautów otrzymali kolejno:

A. Kukułka- 194 głosy, M. Zuziak- 128 głosów, J. Majcher- 122 głosy, E. Zuziak- 88 głosów, M. Rodak- 80 głosów, M. Gieroń- 19 głosów, M. Połomska-Skrabot- 12 głosów, M. Guzy- 6 głosów, A. Trytko- 5 głosów, M. Wrona- 4 głosy

Nagrody ufundował: Marek Gurgul Szkółka Drzew i Krzewów MARKUS Kraków, a wręczył, wszystkim uczestnikom, sołtys Leszek Katra.

Kolejnym punktem imprezy były wakacyjne zabawy dla dzieci, a w nich m.in. rozgrywki sportowe i konkursy z nagrodami, które poprowadził Krzysztof Judasz.
Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy w Wierzchosławicach.

Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy dzieciom, które wytrwale stały w kolejce, aby zostać artystycznie ozdobionym przez Monikę Rodak.

W planowanym terminie odbył się mecz piłki nożnej dla kontuzjowanego Konrada. W tym miejscu, w imieniu Konrada, dziękujemy obu drużynom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia tego meczu.

W trakcie imprezy odbyło się też losowanie głównych nagród loterii fantowej w skład, których wchodziły: 2 tablety, piłka nożna, zestawy biwakowy, sportowy i edukacyjny oraz zjeżdżalnia dla dzieci, 2 zestawy klocków lego i grill ogrodowy. Jak co roku szczęśliwe losy losował Boberek Michałek, a super nagrody wręczali kolejno: Rafał Nosek, prezes Honorowych Dawców Krwi PCK w Wierzchosławicach, Jacek Bryl, prezes Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach, Katarzyna Stawarz, Sekretarz Stowarzyszenia CASTOR z Bobrownik Małych, Jacek Hudyma, radny powiatu tarnowskiego, któremu chcemy bardzo serdecznie podziękować za całokształt pracy jaki wniósł w organizację imprezy. Tegoroczny zysk z  loterii fantowej został przeznaczony na wyposażenie kuchni w Domu Kultury, a szczególnie na zakup i montaż lado zmywarki.

Pierwszy dzień imprezy zakończył się zabawą taneczną z oprawą muzyczną zespołu BRADERS.

Drugi dzień rodzinnego biesiadowania to przejażdżka konna oraz dmuchawce dla dzieci, które mogły do woli wyszaleć się, ponieważ w tym dniu było pięknie i słonecznie. Kolejnym niepowtarzalnym punktem imprezy był mecz piłki nożnej oldbojów: Bobrowniki Małe vs. Samorządowcy Gminy Wierzchosławice (2:2). Mecz był pełen poświęcenia, bólu, radości i zwycięstwa obu drużyn, które do samego końca walczyły zawzięcie, a kibice stwierdzili, że jakby nasza reprezentacja narodowa grała z takim poświęceniem, to z pewnością mistrzostwa Europy mielibyśmy w kieszeni. Wszystkim piłkarzom i sędziom serdecznie dziękujemy za wspaniały pokaz sportowy. „Dzień Bobra 2014″ zakończył się dyskoteką dla wszystkich, którzy mieli jeszcze siłę tańczyć,a było ich sporo i pytali, czy nie można przeciągnąć imprezę na dzień trzeci!

Impreza w całości była zorganizowana ze środków dotacyjnych, darowizn i prac społecznych, podobnie jak w latach ubiegłych przyczyniła się do integracji środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Dnia Bobra, wszystkim gościom, którzy uświetnili swą obecnością naszą imprezę. Dziękujemy za ofiarność, życzliwość, słowa uznania dla sponsorów i organizatorów.

SPONSORZY IMPREZY „DZIEŃ BOBRA 2014″:

 • Starosta Powiatu Tarnowskiego- Roman Łucarz
 • Wójt Gminy Wierzchosławice- Wiesław Rajski
 • Poseł na Sejm RP- Edward Czesak
 • Radna Powiatu Tarnowskiego- Magdalena Szybilska
 • Radny Powiatu Tarnowskiego- Jacek Hudyma
 • Firma Bruk-Bet Nieciecza- Maria Witkowska
 • Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych STRUNBET Bogumiłowice- Andrzej Łuszpak
 • Powiatowe Zrzeszenie Klubów Sportowych- Jerzy Bąk
 • Szkółka Drzew i Krzewów MARKUS Kraków- Marek Gurgul
 • Grupa Azoty SA Tarnów- Artur Kopeć
 • Klub Honorowych dawców Krwi PCK w Gminie Wierzchosławice- Rafał Nosek
 • Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach- Jacek Bryl
 • Sklep Motoryzacyjno-Chemiczny Wierzchosławice- Janina Skórka
 • Firma Usługowo- Handlowa STOKROTKA Bobrowniki Małe-  Jadwiga Kwicień
 • Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR

FIRMY I OSOBY WSPIERAJĄCE REALIZACJE PROJEKTU:

 • ks. Bogusław Maciaszek
 • Trans Formers Karpatia Tarnów
 • Spółka Pastwiskowa w Bobrownikach Małych- Franciszek Wrona
 • LKS Bobrowniki Małe
 • Marcin Stawarz, Krzysztof Durdek, Paweł Kabat, Andrzej Katra, Grzegorz Dziarmaga, Bogdan Imburski, Wojciech Goryl, Zbigniew Suda, Marcin Baran, Magdalena Kwiecień, Wioletta Kwiecień, Aleksandra Pyrchla Paulina Pyrchla, Agnieszka Czapiewska, Dorota Kowal, Grzegorz Gruszkowski, Janusz Lechowicz

SZANOWNI PAŃSTWO BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorzy: STOWARZYSZENIE ROZWOJU BOBROWNIK MAŁYCH CASTOR I RADA SOŁECKA BOBROWNIK MAŁYCH


fot. Paulina Pyrchla, Tomasz Pyrchla


W dniu 12 lipca 2014r. obok Domu Ludowego w Bobrownikach Małych odbędzie się 4 edycja imprezy kulturalno –rozrywkowo-charytatywnej „Dzień Bobra 2014″.

Program „Dnia Bobra IV” w Bobrownikach Małych 2014 w dniu 12.07.2014 (sobota)

Miejsce: Plac przy Domu Kultury w Bobrownikach Małych

 • 14.00 – Finał i wręczenie nagród w konkursach: „Hity z mojego ogródka” i „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”. Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchosławice.
 • 15.00-17.00 – wakacyjna zabawa dla dzieci: animacje przy muzyce, rozgrywki sportowe, gry i konkursy z nagrodami. Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchosławice.
 • 16.30-17.30 – mecz piłki nożnej oldbojów: Bobrowniki Małe- Samorządowcy Gminy Wierzchosławice.
 • 18.00-19.00 – charytatywny mecz piłki nożnej dla kontuzjowanego KONRADA pomiędzy drużynami: Bobry Bobrovia- LUKS Radłovia.
 • 18.00-19.00– maluchowa dyskoteka.
 • 19.00 – losowania głównych nagród.
 • 19.30– zabawa taneczna z oprawą muzyczną zespołu BRADERS

Ponadto: loteria fantowa, dmuchawce dla dzieci, przejażdżka konna, pokazy motocykli, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne

dzien-bobra-2014

Dzień Bobra 2014

Możesz również polubić…

6 komentarzy

 1. JulianB pisze:

  Słabo rozreklamowany, skierowany głównie do mieszkańców, nastawiony na zarobek na piwoszach (ceny), kiepski dobór terminu, mało atrakcji a te które były cieszyły głównie dzieci. Dobrym rozwiązaniem na planowanie przyszłorocznych obchodów dnia bobra byłoby szersze rozpropagowanie tego wydarzenia, przykładowo święto karpia w Wierzchosławicach przyciąga mieszkańców z całej gminy i okolic, dlaczego by nie nadać rangi temu wydarzeniu w bobrownikach (dzień bobra)? Aktualny sposób realizacji zdaje się być mało efektywny i wcale nie rozwojowy, dlatego warto zastanowić się nad zmianą strategii obchodów dnia bobra.
  Pozdrawiam.

 2. Kaja pisze:

  Dużo bezsensownych zdjęć … niekończąca się galeria, z której z 365 zdjęć wystarczyłoby 63 konkretne zdjęcia.

 3. Banek Mieczysław- " Bobrowiak" pisze:

  Gratuluję organizatorom. Cieszy mnie, że w mojej rodzinnej miejscowości są ludzie pełni zapału i potrafią zorganizować piękne imprezy. Niestety w przeddzień musiałem opuścić moje rodzinne i gościnne Bobrowniki Małe do których zawsze chętnie wracam i z sentymentem wspominam imprezy na „błoniu”. Tylko trawa była niższa.
  Pozdrawiam
  M. Banek

 4. LK pisze:

  Wspaniała impreza!!Gratuluje organizatorom i zazdroszczę tak dużego zaangażowania ludzi w przygotowanie imprezy. Żałuje, że mnie tam nie było:( Mam nadzieje, że Komorów doczeka się kiedyś swojego dnia:)pozdrawiam

 5. lukasz pisze:

  Hej w tekście na temat Dnia Boberka jest rok 2013:) troszkę nieaktualne:)pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *