Dzień Bobra 2015 – podsumowanie

100x100-bobrW dniu 4 lipca br. obok Domu Kultury w Bobrownikach Małych odbyła się impreza Dzień Bobra 2015.

Rozpoczęła się ona rozdaniem nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”. (Wyniki ogłoszono wcześniej na stronie). Nagrody wręczali: Artur Jasiński – Przewodniczący Rady Gminy Wierzchosławice i Jolanta Rodak – Radna Gminy Wierzchosławice.

W konkursie pt. „Hity z mojego ogródka” najwięcej głosów internautów otrzymali kolejno:Anna Kukułka, Marzena Zuziak, Ewa Zuziak, Magdalena Kwapniewska, Joanna Majcher, Elżbieta Czapkowicz, Monika Rodak, Danuta Szumlańska, Stanisława Kogut, Danuta Wrona, Jadwiga Sacha, Kuba Szczepański, Magdalena Guzy, Magdalena Kwiecień. Nagrody ufundowali Marek Gurgul – Szkółka Drzew i Krzewów MARKUS i Firma Usługowo-Handlowa STOKROTKA Bobrowniki Małe – Jadwiga Kwiecień, która jednocześnie wręczała nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.

Świetną zabawę całym rodzinom dostarczała Fabryka Radości, Panie poprzebierane za postacie z bajek prowadziły animację przy muzyce, pokazy olbrzymich baniek, gry i konkursy. Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy przez Wiolettę Kwiecień.

W między czasie odbywały się efektowne i spektakularne przejażdżki samochodami terenowymi, dzieci były zachwycone. W tym miejscu dziękujemy kierowcom – pasjonatom, za bezinteresowne dostarczenie tylu radości naszym milusińskim, a w szczególności Krzysztofowi Skrabotowi, inicjatorowi pokazów.

Występ zespołu muzycznego BLUE BAND umilił przybyłym popołudniową część zabawy.

Imprezie towarzyszyły mecze piłki nożnej. Pierwszy z klubów sportowych z Bobrownik Małych i Rudki, którzy chcieli uczestniczyć w tej imprezie, główniej z powodu szczytnego celu, który jej przyświecał. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie zarówno zawodników, jak i zarządów obu klubów. Drugi niesamowity mecz Mężatki kontra Panny przyciągnął niespotykaną  liczbę kibiców. Zdeterminowane drużyny rozegrały mecz 2x 30′, co przy upale powyżej 34 stopni Celsjusza, nie było łatwe. Pod okiem czujnych sędziów Ryszarda Miśtaka i Janusza Katry, gra zakończyła się wynikiem 3:1 dla Panienek. Pomimo wyników mecz przyniósł wiele emocji i fajną zabawę, którą dziewczyny dostarczyły publiczności, cel został osiągnięty. Wszystkim zawodniczkom należą się duże brawa, za odwagę, chęci i siły z jakimi walczyły na boisku. Specjalne podziękowania należą się Jakubowi Hołdzie za trening i poświęcony czas.

Drużyna Panien:
Karolina Ludwa, Gabriela Nowak, Wiktoria Kamińska, Iwona Małek, Joanna Dykacz, Weronika Czuj, Justyna Czuj, Klaudia Czuj, Klaudia Czapiewska, Aleksandra Padło, Edyta Golec, Gabriela Golec, Kinga Nowak i Anna Żmuda.

Drużyna Mężatek:
Katarzyna Stawarz, Mariola Kabat, Katarzyna Szczepańska, Agnieszka Czapiewska, Małgorzata Gieroń, Magdalena Ciupek, Ewelina Molczyk-Szumlańska, Aneta Skrabot, Jolanta Rodak, Magdalena Guzy, Miśtak Leokadia i Dorota Katra.

Zwycięskiej drużynie Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice wręczył Przewodniczący Rady Gminy, Artur Jasiński. Mężatki otrzymały Puchar Sołtysa Wsi z rąk fundatora nagrody Leszka Katra.

W przerwie meczu czas umilały swoim popisowym występem nasze Małe Czirliderki w składzie Ilona i Justyna Curyło, Wiktoria i Julia Szczepańskie,Paulina Ciupek,Sandra Kabat, Anna Skrabot, Izabella Tracz i gościnnie Elizka Bryk,  które prezentowały się fantastycznie i bardzo podobały się publiczności, która wynagrodziła je gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na pyszne ciasto pt. „Słodkie fantazje”. Spośród 14 zgłoszeń, jury w składzie: Marta Połomska-Skrabot, Maria Gruszkowska, Stanisława Mężyk, Michalina Fudalej, Leszek Katra przyznało:

I miejsce Magdalenie Ciupek za „Marzenie Bobra”
II miejsce Marcie Durdek za „Bobrowniczka”
III miejsce Renacie Kawa za”Zawijańca Galicyjskiego”
Nagrodę specjalną otrzymała Magdalena Kwapniewska za „Bobrowskiego Bobra”
Wyróżnienia otrzymały: Irena Guzy za „Wyśmienitkę”, Magdalena Guzy za „Słodkiego Bobra”, Ewa Zuziak za „Mufinkę- przysmak bobra”, Agnieszka Górska za „Fantazję”, Stanisława Kogut za „Kolorowe szaleństwo”, Mariola Kabat za „Szalonego Bobra”, Anna Golec za „Bobra w Szuwarach”, Małgorzata Gieroń za „Przysmak bobra”, Maria Nadolska za „Żmijka inaczej”, Agnieszka Czapiewska za „Przysmak babuni”. Wyniki ogłosiła przewodnicząca jury: Marta Połomska-Skrabot. Nagrody wręczali fundatorzy: Leszek Katra– sołtys wsi i Agnieszka Pyrchla- wiceprezes stowarzyszenia CASTOR. Zgodnie z regulaminem konkursu zysk z kiermaszu ciast został przeznaczony na zakup kuchenki gazowej do Domu Kultury w Bobrownikach Małych.

Dużo emocji wzbudziło wśród publiczności losowanie głównych nagród przekazanych przez sponsorów: tablet, blender, łyżworolki, zestaw sportowy, zestaw badmintonowy, dwie piłki, dwa opakowania kilogramowe kawy Gold Karola z Zabawy, gra piłkarzyki, leżak, suszarka na bieliznę, zestaw kosmetyków firmy AVON. Nagrody tradycyjnie losował Boberek Michałek, a supernagrody wręczali: Artur Jasiński, Jolanta Rodak i Jacek Bryl.

Impreza zakończyła się zabawą taneczną z oprawą muzyczną zespołu BLACK BAND do białego rana, w całości zorganizowana była ze środków uzyskanych z dotacji, darowizn oraz prac społecznych. Państwa ofiarność, a nawet sama obecność, świadczyła o dużym zaangażowaniu w życiu Bobrownik Małych. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Dnia Bobra, sponsorom,przedstawicielom władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Wierzchosławice i Przewodniczącym Rady Gminy, gościom, którzy uświetnili swoją obecnością naszą imprezę, dziękujemy za ofiarność, życzliwość, słowa uznania. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia.

Sponsorzy imprezy „Dzień Bobra 2015”:
Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego
Zbigniew Drąg – Wójt Gminy Wierzchosławice
Maria Witkowska – BRUK – BET Nieciecza
Andrzej Łuszpak – Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych STRUNBET Bogumiłowice
Janina Skórka – Sklep Motoryzacyjno-Chemiczny Wierzchosławice
Artur Kopeć –  Grupa Azoty S.A. Tarnów
Jerzy Bąk – Powiatowe Zrzeszenie Klubów Sportowych
Jacek Hudyma – Radny Powiatu Tarnowskiego
Jaolanta Rodak – Radna Gminy Wierzchosławice
Marek Gurgul – Szkółka Drzew i Krzewów MARKUS Kraków
Jadwiga Kwiecień – Firma Usługowo-Handlowa STOKROTKA Bobrowniki Małe
Firma Amerigas
TRANS-FORMERS Tarnów
Jacek Bryl – Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice
Ks. Bogusław Maciaszek – proboszcz parafii Rudka
Tadeusz Majcher – Usługi Budowlane TAD-BUD Niwka
Rafał Nosek – Klub Honorowych Dawców  Krwi PCK Wierzchosławice
Spółka Pastwiskowa w Bobrownikach Małych
Maria Lech Bobrowniki Małe
Janusz Bujak Bobrowniki Małe
Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR

Szanowni Państwo bardzo serdecznie dziękujemy!fot. M. Kwiecieńfot. P. Pyrchla, T. Pyrchla


W dniu 04 lipca 2015r. obok Domu Kultury w Bobrownikach Małych odbędzie się 5 edycja imprezy kulturalno –rozrywkowo-charytatywnej „Dzień Bobra 2015″.
<hr/ >

Program „V Dzień  Bobra ” w Bobrownikach Małych w dniu 04.07.2015 (sobota)

Miejsce: Plac przy Domu Kultury w Bobrownikach Małych

 • 14.00 – Finał i wręczenie nagród w konkursach: „Hity z mojego ogródka” i „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”
 • 15.00 – Wakacyjna zabawa dla dzieci z Fabryką Radości: animacje przy muzyce,balonowe zoo, zabawa z żywą maskotką,pokaz olbrzymich baniek mydlanych, gry i konkursy z nagrodami.
  Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchosławice.
 • 17.00 – Występ zespołu Blue Band z Bobrownik Małych
 • 17.30 Mecz piłki nożnej Mężatki kontra Panny
 • 18.50 – Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na pyszne ciasto „Słodkie Fantazje”
 • 19.00 – Losowanie głównych nagród w loterii fantowej
 • 19.30– Zabawa taneczna z oprawą muzyczną zespołu BLACK BAND

Ponadto: loteria fantowa, dmuchawce dla dzieci, pokaz oraz przejażdżka samochodami terenowymi, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne, kiermasz ciast z przeznaczeniem zysku na wyposażenie kuchni w Domu Kultury w Bobrownikach Małych

 

Plakat 5

Możesz również polubić…

11 komentarzy

 1. BOBROWIAK w KUTNIE pisze:

  Serce bije mocniej gdy czyta się i obserwuje z odległości ponad 300 km , jak kwitnie życie w mojej rodzinnej miejscowości. Słowa podziwu dla „zapaleńców”, którzy wkładają tyle wysiłku aby uprzyjemnić czas innym.
  Trzymać tak dalej.
  Pozdrawia kibicujący Wam, Bobrowiak w Kutnie.

 2. Leszek z Sosnowca pisze:

  A będzie wymiana koszulek ?. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

 3. kolarzówka pisze:

  czemu mecz z sąsiadem z rudki ?

  • Biegacz pisze:

   Jak wspomniałem, na te mecze przychodzi najwięcej widzów, a co za tym idzie rośnie w pewnym sensie popyt na proponowane przez organizatorów Dnia Bobra atrakcje. Reszty nie trzeba chyba tłumaczyć.

 4. Biegacz pisze:

  Mecze które przyciągają największą to oczywiście te z sąsiadem z Rudki, więc to mecz z nimi powinien być (główną) atrakcją. A i sprzedaż na stoiskach gastronomicznych by się zwiększyła.

 5. _Kaster_-DP pisze:

  I jeszcze według mnie mężatki i panienki powinny grać a później żeby był mecz Bobrovia vs ????????.

 6. _Kaster_-DP pisze:

  Ale dyskoteka o której będzie, na końcu?

 7. ki pisze:

  Czemu nie graja chłopaki z LZS? Mecze z udziałem Bobrovi zawsze przyciągają ludzi. Myślę że chłopaki chętnie by zagrali, wystarczy tylko zorganizować przeciwników i zawsze będzie na co popatrzeć.

 8. kwieciencalyrok pisze:

  jak zawsze najbardziej wyczekiwany dzień w lecie 😀

 9. _Kaster_-DP pisze:

  Dzień Bobra rządzi!

 10. BOBROWIAK w KUTNIE pisze:

  Życzę dobrej zabawy przy sprzyjającej pogodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *