IX Dzień Bobra w Bobrownikach Małych – podsumowanie

W dniu 6 lipca br. obok Domu Kultury i Sportu w Bobrownikach Małych odbyła się 9 edycja imprezy  „Dzień Bobra 2019”

Piękna pogoda sprzyjała realizacji imprezy w plenerze, rozpoczęliśmy od drugiego etapu konkursu dla dzieci pn.Mam Talent” , zorganizowanego przez Stowarzyszenie CASTOR przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Rudce, współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchosławice z projektu pn. „Nasze dzieci-kreatywnie”.Konkurs poprowadziła Katarzyna Stawarz

Decyzją komisji konkursowej w składzie : Dominika Ramian, Marta Skrabot i Jolanta Rodak wszyscy laureaci otrzymali I miejsca w swoich kategoriach:

Julia Szczepańska, Wiktor Stawarz, Malwina Barczak, Zuzanna Czosnyka, Eliza Zuziak, Marlena Skóra, Kacper Guzy, Natasza Padło, Dominika Golec, Gabriela Grzybek, Anna Król, Zuzanna Panek, Marika Knap, Daria Czeczot, Wiktoria Szczepańska, Jakub Odbierzychleb.

Nagrody wręczyła sekretarz Gminy Wierzchosławice Irena Kowal. Gratulujemy wszystkim utalentowanym laureatom widowiskowych występów.

W trakcie imprezy można było nabyć pyszne ciasta przygotowane przez KGW „Bobrowianki „w Bobrownik Małych oraz ręcznie malowane szkatułki i flakoniki wykonane przez KGW w Rudce, zysk ze sprzedażny został przeznaczony na pomoc w leczeniu rocznej Martynki z Bobrownik Małych, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Swoją cegiełkę dorzucili także motocykliści , którzy urządzili dzieciom przejażdżki motocyklowe.

Między czasie dzieci mogły wyszaleć się w Rajtku Dziecięcym Raju ,a dorośli skorzystać z menu stoisk gastronomicznych RIGATONI.

Kolejnym punktem naszej zabawy była prezentacja sprzętu oraz działań OSP w Bobrownik Małych w skład grupy wchodzili druhowie- Witold Misiaszek, Piotr Fudalej,Paweł Fudalej, Łukasz Fudalej,Mateusz Fudalej,Grzegorz Kabat, Sławomir Seremet z prezesem na czele Bogdanem Rodakiem a także Policji w Wierzchosławicach na czele z dzielnicowym sierż. Michałem Sabatem. Na przeszło dwie godziny na deski wkroczyły animatorki z wesołym misiem , dostarczając dzieciom świetnej zabawy z konkursami, pląsami i nagrodami oraz z mega wielkimi bańkami mydlanymi i balonowym zoo. I tak doszliśmy do finału Boberkowych skarbów czyli losowania super nagród ufundowanych przez sponsorów i jak co roku wywołując , zwłaszcza u dzieci ogromne emocje , losował oczywiście Boberek w którego wcielił się Wiktorek Stawarz , nagrody wręczali przedstawiciele lub sami darczyńcy: m.in. Maria Lech radna Gminy Wierzchosławice, Danuta Szumlańska przewodnicząca KGW „Bobrowianki ’ , Jacek Bryl prezes Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach, Tomasz Pyrchla Stowarzyszenie CASTOR , Dorota Katra sołtys Bobrownik Małych. Darowizny z losowania oraz z puszki i osób prywatnych także zostały przeznaczone na rzecz Martynki. Impreza zakończyła się zabawą taneczną poprowadzoną przez zespół TRANS BAND.

Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tejże imprezy : Jolancie Rodak, Katarzynie Stawarz, Jadwidze Kwiecień, Agnieszce Pyrchla , Leokadii Miśtak, Bogdanowi Rodakowi, Witoldowi Misiaszkowi, Mateuszowi Fudalejowi, Januszowi Białemu, Krzysztofowi Skrabotowi, Tomaszowi Pyrchla, Januszowi Katra, Wiesławowi Niedojadło, oraz nieocenionemu gospodarzowi Domu Sportu Grzegorzowi Gruszkowskiemu. Monice Kwiecień i Aleksandrze Pyrchli  za oprawę fotograficzną imprezy.

W imieniu organizatorów pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przyjaciołom Dnia Bobra, mieszkańcom Bobrownik Małych i nie tylko, sponsorom, ofiarodawcom za uczestniczenie a tym samym wsparcie naszych projektów i imprez.

Państwa wola współpracy, uprzejmość i ofiarność były i są dla nas bardzo pomocne w organizowaniu tego typu imprez mogąc pomóc potrzebującej rodzinie w naszej społeczności , co niewątpliwie przyczynia się do rozwoju naszej miejscowości i zadowolenia lokalnej społeczności tym samym wzbogaca kalendarz kulturalny imprez. Idea rozwoju jest bardzo istotna i co najważniejsze, dostrzegana przez ludzi , dla których to co się dzieje w sołectwie jest istotne. Imprezy lokalne, to jedna z dróg rozwoju, samorealizacji i integracji lokalnej społeczności, spotkania i tego typu przedsięwzięcia kulturalne sprzyjają nowym inicjatywom, aby je kontynuować , potrzebni są ludzie dobrej woli, właśnie tacy jak Wy Szanowni Państwo.

Sponsorzy i Darczyńcy „Dzień Bobra 2018”

Powiat Tarnowski

Urząd Gminy Wierzchosławice

Maria Lech Radna Gminy Wierzchosławice

Dorota Katra Sołtys Bobrownik Małych

Firma BRUK-BET Nieciecza

Firma STRUNBET Bogumiłowice

Firma Biedronka oddział Wojnicz

Firma KRUSZGEO Rzeszów

Powiatowe Zrzeszenie LZS Tarnów

Sklep Motoryzacyjno-Chemiczny W-ce

Hurtownia Akcesoria Płyty Meblowe Tarnów Firma MADEKS Tarnów

Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach

Koło Gospodyń Wiejskich BOBROWIANKI Bobrowniki Małe

Koło Gospodyń Wiejskich w Rudce

Firma Serwis Karpatia Tarnów

L-Trans Lidia Rojek Radłów

Marcin Baran Rudka

Marek Zorek Bobrowniki Małe

Zakład Instalacji Sanitarnych Wod-Kan CO.GAZ”MARIO”

KBS w Wierzchosławicach

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Wierzchosławicach

Rajtek Dziecięcy Raj – Mobilny Plac Zabaw

Usługi Gastronomiczno-Handlowe RIGATONI

Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR


fot. Aleksandra Pyrchla

fot. Monika Kwiecień

 

W dniu 6 lipca 2019 (sobota) na placu obok Domu Kultury i Sportu odbędzie się IX edycja imprezy kulturalno-charytatywnej  „Dzień Bobra 2019”.

W programie:

15:00 – „Mam Talent” konkurs dla dzieci

projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchosławice

16:00 – Prezentacja sprzętu oraz działań Straży Pożarnej  i Policji

16:30 – Animacje dla dzieci / gry i zabawy, konkursy z nagrodami , balonowe zoo, pokaz mega baniek mydlanych/

18:30 – Finał boberkowych skarbów – losowanie nagród

19:00 – Zabawa taneczna przy muzyce zespołu TRANS BAND

Atrakcje dla całych rodzin: wesołe miasteczko „Rajtek-Dziecięcy Raj”, stoiska gastronomiczne, tradycyjne wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Bobrowianki” oraz boberkowy skarbiec  z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu niespełna rocznej Martynki z Bobrownik Małych , która urodziła się ze złożoną wadą serca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY

Dzień Bobra 2019- plakat

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.