Jakub Usarz – Moje Bażanty

100x100_bazantyKiściec złocisty, Bażant złocisty, Bażant złocisty – odmiana bananowa, Bażant diamentowy. W swoich wolierach ma już 11 sztuk bażantów. Ptaki ozdobne są nie tylko piękne , ale i inteligentne ich hodowla wymaga pewnej wiedzy i sporo miłości: „Wszystko co robimy przy ptakach jest dla mnie czystą przyjemnością i daje mi dużo satysfakcji, a kiedy w budkach lęgowych pojawiają się młode całe nasze poświęcenie zostaje wynagrodzone”, powiedział Jakub.

Jakub Usarz – Moje Bażanty„Nasze bażanty są nie wybredne w żywieniu , jedzą zboże, owoce, zielonkę ,produkty nabiałowe a nawet nie pogardzą smaczną drożdżówką. W stadzie powinien być jeden samiec i kilka samic. Samice w kwietniu i maju zaczynają składać ok.6-12 jaj i wysiadują je przez ok.24 dni w tym czasie muszą mieć ciszę i spokój, a potem tylko patrzeć jak pojawiają się nowi lokatorzy”, powiedział Jakub.

Bażant Diamentowy

Bażant Diamentowy (w wolierze)

Koguty mierzą 170 cm, w tym 110 cm zajmuje długi ogon. Jest to kolejny ,piękny gatunek, dorównujący urodą poprzedniemu. Równie odporny i niekłopotliwy w pielęgnacji i hodowli, popularny w hodowlach prywatnych. Swoje piękne barwy uzyskują koguty w drugim roku życia.

Bażant Złocisty

Bażant Złocisty

Koguty osiągają 110 cm z czego 80 cm przypada na ogon. Jest to jeden z piękniejszych gatunków, charakteryzujący się jaskrawymi barwami. Ze względu na niewielkie wymagania i łatwość rozrodu, rozpowszechniony w wielu hodowlach amatorskich. Kto zobaczył go pierwszy raz ,pozostaje pod jego niepowtarzalnym urokiem. Ptaki są odporne, doskonale znoszą nasze warunki klimatyczne.

Bażant Złocisty - odmiana Bananowa

Bażant Złocisty – odmiana Bananowa (poza wolierem)

Bardzo lubiana i rozpowszechniona odmiana bażanta złotego. Są to spokojne bażanty, bardzo pospolite.

Kiściec Srebrzysty

Kiściec Srebrzysty

Koguty osiągają długość 125 cm z czego 75 cm przypada na ogon. Kury dorastają do 70 cm z czego 28 cm przypada na ogon. Nie sprawiają większych kłopotów w hodowli i doskonale nadają się dla początkujących hobbistów.


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *