Konkurs plastyczny dla dzieci – „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”- rozstrzygnięty

Stowarzyszenie CASTOR w Bobrownikach Małych od kilku lat realizuje różne działania z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej. W tym roku przypadała 10 edycja „Dnia Bobra” z tej okazji organizatorzy zaprosili dzieci do udziału w  konkursie plastycznym pt. „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”. Celem konkursu było  m.in. kształtowanie pozytywnego stosunku do otaczającej nas przyrody, rozwijanie zainteresowania bobrami – zwierzętami chronionymi, które często bywają negatywnie odbierane w naszym społeczeństwie, wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i ich rodziców  poprzez umożliwienie im wspólnego tworzenia. Na konkurs wpłynęło 43  prace plastyczne wykonane samodzielnie lub z pomocą rodziców. Wszystkie prace były oryginalne i związane z tematem. Każdemu laureatowi należą się gratulacje za piękne i pomysłowe prace., podziękowania należą się również rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Wręczenie nagród nastąpiło 31.07. 2020 r przed budynkiem Domu Kultury w Bobrownikach Małych

Decyzją Jury:

W kategorii wiekowej 4-6 lat : I  miejsce :

Bryl Emilia, Czosnyka Emilia, Gola Wiktoria, Goryl Karol, Herman Zuzanna, Kania Malwina, Kowalik Antonina, Kowalik Zofia, Molczyk Zofia, Odbierzychleb Kinga, Odbierzychleb Karol, Padło Oliwia, Rodak Aleksander, Rodak Gabriela, Wrona Milena, Wrona Miłosz.

W kategorii wiekowej 7-10 lat : I miejsce

Barczak Karol, Barczak Malwina, Biały Krzysztof, Biała Jadwiga, Czosnyka Zuzanna, Golec Dominika, Guzy Mikołaj, Kosiata Gabriela, Miśtak Wiktoria, Padło Natasza, Przeklasa Gracjan, Ramian Milena, Ramian Maria, Sikora Agnieszka, Sikora Adam, Skrabot Amelia, Smoleń Oliwia, Szczepańska Julia, Wrona Alan.

W kategorii wiekowej 11-14 lat : I miejsce:

Biała Barbara, Biała Dorota, Bryl Dawid, Guzy Kacper, Kabat Sandra, Smoleń Mateusz, Stawarz Wiktor, Szczepańska Wiktoria.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie  w towarzystwie naszego ulubieńca  boberka Wiktorka otrzymały dyplomy , nagrody rzeczowe oraz lody na ochłodę. Nagrody zostały zakupione z pozyskanej dotacji z Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzchosławicach oraz  Stowarzyszenia CASTOR z Bobrownik Małych,  za co serdecznie dziękują organizatorzy konkursu.


fot. Katarzyna Stawarz


Sołtys,  Rada Sołecka Bobrownik Małych, Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR oraz Biblioteka Publiczna w Bobrownikach Małych zapraszają dzieci do udziału w 9 edycji  konkursu  plastycznego  pt. „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”. Ten  rok miał być jubileuszowym! Niestety z wiadomych przyczyn tj. ograniczeń  i sytuacji panującej przez epidemię korona wirusa nasza 10 już edycja „Dnia Bobra” nie odbędzie się, z tego powodu jest nam niezmiernie przykro. Pomimo tego odbędzie  się corocznie organizowany  konkurs plastyczny  oraz internetowy konkurs  „Hity z mojego ogródka”. W taki właśnie sposób chcemy w tym roku obchodzić nasze wspólne święto.

  1. W tym roku przypada 10 edycja  „Dnia Bobra” z tej okazji organizatorzy zapraszają dzieci do udziału w 9 edycji konkursu plastycznego pt. „Jak bóbr nad stawem zamieszkał”.
  2. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 14 lat  z Gminy Wierzchosławice czas trwania konkursu od 22. 06.2020 do 24.07.2020 r. Prace należy złożyć w Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Małych.
  3. Praca plastyczna może być wykonana w dowolnej technice na papierze A-4 ( rysunkowa, malarska, graficzna, kolaż lub wycinanka). Praca powinna być zaopatrzona w metryczkę ( na odwrotnej stronie pracy): imię i nazwisko, wiek dziecka
  4. Jury będzie przyznawało , nagrody za zdobycie od I do III miejsca, w przedziale wiekowym od 4-6 lat , od 7-10 lat i 11-14 lat.
  5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publicznej, nieodpłatnej dla autora, prezentacji nadesłanych na konkurs prac na wystawie i publikacji pokonkursowej.
  6. Wymagana jest zgoda rodziców uczestnika konkursu na przetwarzanie i publikację danych osobowych /załącznik nr. 1/
  7. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi 31 lipca 2020 o godz. 18:00 w Domu Kultury w Bobrownikach Małych wyniki zostaną umieszczone w Galerii prac w Domu Kultury w Bobrownikach Małych i na stronie internetowej www.bobrownikimale.info.

Serdecznie Zapraszamy

[wpfa5r icon=”fa-file-pdf-o”] Jak bóbr nad stawem zamieszkał – 2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *