Krzysztof Marszałek – Rasowe psy

100x100_neroOd paru lat pasjonuje się rasowymi psami. Czarny terier rosyjski o imieniu NERO ma 4 lata jest drugim psem, który jest od szczenięcia odpowiednio szkolony. Przed nim był Hektor – Owczarek niemiecki.„Niezwykle inteligentny szybko się uczy, kojarzy fakty i zdarzenia nie zapomina doznanych krzywd. Potrzebuje częstego kontaktu z rodziną, a zwłaszcza ze swoim wybranym opiekunem” – powiedział Krzysztof.


Krzysztof Marszałek – Rasowe psyCodziennym zabiegiem jest szczotkowanie. Pies musi polubić – szczotkę, grzebień i suszarkę. Aby ułatwić sobie i psu życie strzyżemy mu nożyczkami dość krótko włosy , gdyż już siedmiotygodniowe szczenię porośnięte jest dużym gęstym futrem. Od czasu do czasu psa należy wykąpać (raz w miesiącu). „Obecnie Nero jest strzyżony 2 razy w roku” – powiedział opiekun.

Od tego co zje, zależy zdrowie i wygląd psa.: „W menu żywieniowym psa znajduje się sucha karma, kasze, niektóre warzywa, zje też owoce. Lubi mięso, małe kości, ryby – mając 4 lata je 2 razy dziennie” – oznajmił właściciel psa.

Praca ze szczenięciem wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, potrzebuje on wówczas dużo serdeczności i uwagi oraz konsekwencji w szkoleniu, które nie kończy się nigdy. „Szkolenie jest bardzo ważne, aby poznać psa a on nas i w ten sposób dopasowujemy się do wzajemnych wymagań. Z Nero spaceruję codziennie rano i wieczorem, lubi zabawy , jazdę samochodem i co ważne nie przeszkadza sąsiadom. Kupując sobie psa tej rasy możemy ok. 15 lat cieszyć się prawdziwą i wierną przyjaźnią z jego strony, a my tylko nie możemy tej przyjaźni zawieść” – powiedział Krzysztof. Nero bardzo chętnie pozuje do zdjęć.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *