Marzena Zuziak – Sport

100x100marzenaKażdy człowiek powinien być aktywny ruchowo, brać czynny udział w zajęciach sportowych, spędzać znaczną część wolnego czasu na uprawianiu różnorodnych dyscyplin sportowych. Przykładem do naśladowania jest nasza sportowa pasjonatka Marzena, która utwierdza nas wszystkich, a zwłaszcza młodzież w przekonaniu: „…że dobra zabawa, ruch, sport są tak samo ważne w życiu człowieka jak zdobywanie wiedzy”.


Marzena Zuziak – SportNazywam się Marzena Zuziak, a moją największą pasją jest sport. Od najmłodszych lat uczęszczałam do szkoły, gdzie poznawałam tajniki poszczególnych dyscyplin sportowych. Zawsze pełna gotowości i zapału czekałam na kolejną lekcję wf-u.Wiele mówi się o tym, że dzisiejszej młodzieży brakuje ruchu, że większość nastolatków preferuje bierne spędzanie wolnego czasu, że dzieciaki robią wszystko, by zbytnio się nie przemęczyć. Ja wyłamuję się z tego zwartego szeregu osób, które mówią stanowcze „nie” aktywności fizycznej.Najwięcej przyjemności sprawia mi gra w siatkówkę. W dzieciństwie, dzień w dzień, grywałam na podwórku, czerpiąc z tego ogromną radość. Miłością do sportu „zarażałam” osoby z mojego grona i rodziny. Myślę, że od najmłodszych lat warto inwestować w siebie.

Marzena Zuziak – SportKtoś mądry powiedział:„Mała pasja, często staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń.” Słowa te znajdują potwierdzenie w moim życiu. Zaczęło się od podwórka, potem szkolne zawody, itd. Nie wiem nawet kiedy uzależniło mnie to wszystko. Nie potrafię usiedzieć w miejscu, ciągle jestem w biegu.

Obecnie jestem kapitanem klasowej drużyny, gram także w reprezentacjach szkoły. Jestem zadowolona z własnych osiągnięć, bo do wszystkiego doszłam sama, mimo wielu kontuzji i niekiedy porażek.

Nie tylko w szkole jestem związana ze sportem, razem ze znajomymi, w wolnych chwilach, trenujemy w miejscowej szkole. Mamy bardzo zgrany zespół, co procentuje na różnych zawodach.


Działania podejmowane przez nas wszystkich, a więc także i przykład Marzeny wobec koleżanek i kolegów, powinny stwarzać okazję do rozbudzania zainteresowań sportowych. A Ty młodzieży droga pamiętać musisz, że od trybu życia jaki teraz pędzisz zależeć będzie twoje zdrowie i dobre samopoczucie gdy osiągniecie już wiek dojrzały. Pamiętajcie o tym już dziś.

To bardzo ważne dla Waszej przyszłości !!!

Zdjęcia: M.Zuziak, Tekst: M.Zuziak i D.Katra

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *