Nasze Bobrowniki – Warsztaty Fotograficzne

100x100warsztaty_fotoMiło nam wszystkich poinformować że dnia 28 kwietnia 2012 roku, odbyło się kolejne spotkanie realizowane w ramach grantu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse 2011”. Naszym gościem, tym razem była Pani Apolonia Rojek. Starsi mieszkańcy z pewnością pamiętają tę niepowtarzalną, serdeczną atmosferę jaka panowała w prowadzonym przez Nią „Klubie Rolnika”. Niejednokrotnie było to miejsce gorących dyskusji, ale też i miejsce, wokół którego skupiała się okoliczna młodzież.

Pani Apolonia była przed laty aktywnym animatorem kultury w Bobrownikach. Przygotowywała przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych oraz różnego rodzaju konkursy plastyczne i recytatorskie.

Dziś, będąca nadal w doskonałej formie, Pani Rojek zgodziła się podzielić swoimi wspomnieniami. Młodzież oglądająca zdjęcia sprzed 20 – 30 lat mogła poznać czar minionych lat. Niektórzy z naszych uczestników rozpoznali na zachowanych fotografiach swoich rodziców lub krewnych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Na koniec, chcemy w tym miejscu jeszcze raz podziękować Pani Apolonii Rojek, za poświęcony nam czas. Mamy przy tym nadzieję, że nadal będziemy mogli liczyć na Jej doświadczenie i życzliwą pomoc.


Zdjęcia: Dorota Katra,Tekst: Franciszek Wrona


W sobotę 14 kwietnia 2012 roku, odbyło się kolejne spotkanie z artystą fotografikiem, realizowane w ramach grantu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse 2011”. Tematem przewodnim zaplanowanych warsztatów terenowych, miała być kapliczka p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dobczycach. Niekorzystne warunki pogodowe, zmusiły nas jednak do zmiany planów i pozostania w budynku Domu Ludowego. Młodzież wykorzystała tę okoliczność do nauki programu Photoshop, by pod fachowym okiem pana Piotra Bernackiego, poznać ograniczone tylko wyobraźnią możliwości tego typu oprogramowania.

Następne spotkanie, w którym udział weźmie zaproszony przez nas gość, obędzie się 28 kwietnia o godz. 15.00


Zdjęcia: Dorota Katra,Tekst: Franciszek Wrona


W dniu 24.03.2012 odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe uczestników projektu „Nasze Bobrowniki”, finansowane ze środków grantu „Równać Szanse 2011” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Ale tym razem większość czasu nasi beneficjenci spędzili na łonie natury, spacerując po Bobrownikach Małych próbowali swoich sił w plenerze. Robili zdjęcia pod fachowym okiem pana Bernackiego, który dzielił się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Następnie, już w lokalu Stowarzyszenia, fotograf omawiał wykonane przez nich zdjęcia aby następnym razem były jeszcze lepsze.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14.04.2012 r. ( sobota) o godz. 14.00


Zdjęcia,Tekst: Dorota Katra


25 lutego 2012 r. w lokalu Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR, odbyły się pierwsze Warsztaty Fotograficzne uczestników projektu „Nasze Bobrowniki”, finansowanego ze środków grantu „Równać Szanse 2011” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z fotografem panem Piotrem Bernackim. Duże doświadczenie prowadzącego, w miarę zrozumiały język i chęci uczestników wszystko to spowodowało że zajęcia odbyły się w miłej i wesołej atmosferze. Najpierw była krótka historia aparatu fotograficznego by później przejść do prezentacji własnych aparatów na których młodzież będzie pracować. Program warsztatów elastycznie będzie dopasowany do potrzeb uczestników i możliwości sprzętu fotograficznego wszystko po to aby fotografowanie było dla nich czystą przyjemnością.

Kolejne warsztaty fotograficzne 24 marca 2012 o godz. 14.00.


Zdjęcia,Tekst: Dorota Katra


W dniu 27 stycznia 2012, w siedzibie Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR, odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu „Nasze Bobrowniki”, finansowanego ze środków grantu „Równać Szanse 2011” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Wspólnie z młodzieżą został wstępnie ustalony ogólny harmonogram działań oraz zaprezentowano cele organizacji finansujących realizowany grant.

Szczególnie miło było nam gościć w tym dniu, przybyłych na zaproszenie stowarzyszenia, panów Leszka Katrę sołtysa Bobrownik Małych oraz pana Zdzisława Bartnika pasjonata historii naszej miejscowości. Panowie w intrygujący i barwny sposób nakreślili opowieści z minionych lat, przy których, jedynie ze względu na późną porę , musieliśmy zakończyć nasze spotkanie.

Chcemy również poinformować wszystkich zainteresowanych, że w ostatnich dniach stowarzyszenie nabyło laptopa marki Toshiba wartości 1990 PLN, sfinansowanego ze środków przyznanego grantu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Kolejne spotkanie i warsztaty fotograficzne odbędzie się 25 lutego 2012 roku.


Zdjęcia: Dorota Katra, Tekst: Franciszek Wrona


100x100rownac_szanseStowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych „CASTOR”, ogłasza nabór chętnych do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych organizowanych w ramach projektu „Nasze Bobrowniki”, na podstawie grantu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2011”.

Zajęcia prowadzić będzie znany artysta fotografik Piotr BERNACKI, uczestnik ponad stu wystaw, zagranicznych i krajowych, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Turcji, Japonii, Francji, Czechosłowacji, byłym ZSRR, Nowej Zelandii, Węgrzech, Włoszech i Tajwanie, laureat wielu wyróżnień i nagród, członek elitarnego ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW (ZPAF).

Zapisy w godzinach pracy biblioteki w Bobrownikach Małych od 17 stycznia, zaś pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 27 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00 w Domu Ludowym.

Chętnych serdecznie zapraszamy, ilość miejsc ograniczona.

fundacja_logo castor_logo f_dzieci_logo

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *