Nowe ksiązki w bibliotece – Czerwiec 2014

księżyc jowiszaKSIĘŻYC JOWISZA”-ALICE MUNRO

Alice Munro mistrzyni opowiadania, laureatka Nobla(2013) tym razem zaskakuje nas czymś innym, bohaterki opowiadanych historii to kobiety ciche i energiczne, walczące i pokonane,. Zdradzone i kochane, młode i stare, każda z nich jest wyjątkowa. Drążenie ich tajemnic to zadanie, które autorka dzieli z czytelnikiem.

Autorka przedstawia rzeczywistość w najdrobniejszych szczegółach, tak wyraźną, że pozwala nam żyć przez chwilę cudzym życiem – ” Publishers Weekly”


mój madagaskar„MÓJ MADAGASKAR” – JAROSŁAW KRET

Popularny dziennikarz i podróżnik Jarosław Kret tym razem przedstawia mniej znany zakatek świata, ląd między Azją i Afryką – Madagaskar, wyjatkowe miejsce , specyficzna flora i duża liczba gatunków zwierząt. Autor w gawędziarskim stylu prezentuje także ciekawych ludzi ich obyczaje i kulturę. Wbrew pozorom o Madagaskarze wciąż wiemy niewiele, ale po lekturze książki dowiemy się znacznie więcej i inaczej będziemy myśleć o tej wyspie.


rodzina castelRODZINA CASTEEL” – Virginia C.ANDREWS

Nowa saga bestsellerowej autorki „Kwiaty na poddaszu”, która wie co lubią czytelnicy, pisząc swoje książki plącze życiorysy swoich bohaterów, gra na emocjach swoich czytelników. Tym razem zabiera nas w odmęty biedy na wzgórze Strachu w Zachodniej Wirginii, prezentując życie trzypokoleniowej rodziny tytułowych Casteelów, gdzie króluje bieda, głód i niezrozumienie. Nowa saga wciąga, wywołuje duże emocje, a losy rodzeństwa nie pozostawiają żadnego czytelnika obojętnym.


śpiączka

ŚPIĄCZKA”- GRAHAM MASTERTON

Książka popularnego pisarza angielskiego, otwiera przed nami historię tak niesamowitą, trudna i niezwykłą do przekazania, iż chętnych, którzy będą chcieli się z nią zmierzyć mam nadzieję będzie wielu. Michaelowi, któremu na siłę wmawia się że ma na imię Gregory, dopiero po jakimś czasie udaje się odkryć, że padł ofiarą koszmarnego wypadku. Wiele jeszcze musi się wydarzyć, aby świadomość tego co widzi i czuje dawała mu do zrozumienia, że z nim jest wszystko w porządku, a ci którzy wmawiają mu luki w pamięci, kłamią. Uciec z Trinity się nie da, pozostaje mu tylko pozostać we wiosce i rozwiązać przerażającą zagadkę.


więzień labiryntuWIĘZIEŃ LABIRYNTU” – JAMES DASHNER

Jest to pierwszy tom popularnej trylogii porównywanej do Igrzysk Śmierci czy serii Gone ( dostępna w bibliotece). Jest to pełna akcji i ciągłego napięcia książka, którą czyta się z zapartym tchem do ostatniej strony, gdyż każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru i walką na śmierć i życie. Przetrwają tylko najlepsi.


światło we mgleŚWIATŁO WE MGLE” – KASIA GASPARIK

Dwie przyjaciółki, każdą chwilę spędzają razem. Obie uwielbiają rocka, chodzą do tego samego ogólniaka, mają swoich chłopaków, obie też mają podobne problemy rodzinne spowodowane alkoholizmem rodziców. Jest to opowieść o wchodzeniu w dorosłość, fascynacjach a także o wygłupach i rodzinnych problemach, a przede wszystkim o walce o siebie i o lepsze jutro.


duch z niewiadomicDUCH Z NIEWIADOMIC” – KATARZYNA MAJGIER

Dwunastoletniego Wiktora szczególnie interesuje pałac i jego właścicielka, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a jej duch krąży po dziwacznym budynku. Chłopakowi w odkrywaniu tajemnicy pomaga jego rówieśniczka Magda, która wprowadziła się wraz z rodziną do pałacu. Czy odkryją tajemnicę z przeszłości?


dzieci wolnościDZIECI WOLNOŚCI” – PAULINNA SIMONS

Powieść o losach Giny i Harry`ego, rodziców Aleksandra poprzedzająca uwielbiana przez czytelniczki trylogię „Jeździec Miedziany”. Gina, biedna, prosta imigrantka poszukuje lepszego życia, Harry pochodzi z bogatej rodziny, łączy ich wzajemna fascynacja. Wiedzą, że ich związek odciśnie piętno na losach dwóch rodzin, zakochani staja w obliczu najbardziej okrutnego wyboru – między tym czego nie mogą mieć i tym, bez czego nie mogą żyć.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *