Nowe książki w bibliotece dla dzieci i młodzieży

100x100-ksiazkiNowości wydawnicze w Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Małych zakupione ze środków Biblioteki Narodowej

ekoswirek

„EKOŚWIREK” BAJKA EKOLOGICZNA – KATARZYNA TERECHOWICZ

Książeczka opowiada historię baśniowego stworka, który uczy zwierzęta, jak dbać o otoczenie. Zwierzątka dowiadują się co to jest ekologia, recykling i dlaczego trzeba segregować śmieci. Bajeczka w przezabawny sposób przedstawia ważną lekcją ekologii najmłodszym czytelnikom

olbrzymy-i-krasnale-co-sycha-w-krasnalowie

„CO SŁYCHAĆ W KRASNALOWIE?” –DOROTA SKWAREK

…Wszystkich, którzy przeczytają tę książkę od początku do samego końca, przyjmę w poczet miłośników Krasnali i Olbrzymów. Będą oni mogli snuć opowieści i wymyślać najdziwniejsze historie, jako rasowi przedstawiciele najpiękniejszego Świata Baśni… Król Krasnalowa – Krasnolud Wielki

Nic dodać nic ująć tylko brać się za czytanie !!!

sztuka-rozrywka-sport

„SZTUKA, ROZRYWKA, SPORT” – praca zbiorowa

Wspaniale ilustrowana książeczka edukacyjna dla dzieci. Liczne i pomysłowe prezentacje graficzne, anegdoty, ciekawostki aby lektura była przyjemniejsza, wiadomości dotyczące każdego tematu podane w sposób oryginalny i atrakcyjny na pewno pobudzi wyobraźnie młodego czytelnika oraz zachęci go do rozwijania swoich zainteresowań. Na końcu książki znajduje się test-zabawa, sprawdzający zdobytą wiedzę dzieci.

bitwa-pod-grunwaldem

„BITWA POD GRUNWALDEM” – BOGUSŁAW MICHALEC

Książka prezentuje dzieciom i młodzieży jedną z największych bitew oręża polskiego, kolorowo ilustrowana, znakomicie komponuje się z opisami bitwy, dodając dynamiki i przybliża szczegóły jej trwania. Dodatkowym atutem książki jest nauka języka ponieważ wydana jest w wersji polsko-angielsko-niemieckiej co czyni ją bardziej atrakcyjną.

smoki-swiat-w-obrazkach

„SMOKI – ŚWIAT W OBRAZKACH” – CHRISTINE SAGNIER

W tej pięknie ilustrowanej książeczce młodzi czytelnicy znajdą interesujące historie o smokach, rycerzach, księżniczkach. Poznają ich historie, dowiedzą się o smokach w głębinach oceanów, w kraterach wulkanów czy w ciemnych jaskiniach. Poznając smoki , nauczycie się rozumieć zachodzące w świecie zjawiska, a wyobraźnia spłata wam nie jednego smoczego figla.

rymowanki-wujka-jacka

„RYMOWANKI WUJKA JACKA” – JACEK DANILUK

Książeczka znanego autora książek dla dzieci Jacka Daniluka. Pełna humoru, żywa i barwna akcja, autor zachęca do sumienności, roztropności i dbania o zdrowie. Tematyka popularna od niemal wieku, obrazowy wierszowany język spowoduje świetną zabawę dla całej rodziny.

milosc-alchemika

„MIŁOŚĆ ALCHEMIKA” – AVERY WILLIAMS

Jest to druga książka młodej amerykańskiej pisarki, powieść o miłości, która może być niebezpieczniejsza niż życie i śmierć, przemawiająca do serc dziewczyn marzących o pięknym, ponadczasowym uczuciu. Kapitalna intryga, błyskawiczne tempo i wzruszające zakończenie to atuty książki , którą musicie przeczytać. Popularność książki sprawiła, że autorka postanowiła kontynuować opowieść o głównej bohaterce Seraphinie, następny tom ukaże się niebawem.

krysztalowy-ksiezyc

„KRYSZTAŁOWY KSIĘŻYC” – JACQUELINE WOODSON

Autorka książki wielokrotnie nagradzana za całokształt twórczość w dziedzinie literatury dla młodzieży tym razem opisuje życie Lauren, młodej dziewczyny , która za namową swojego chłopaka sięgnęła po pierwszą działkę kryształku-narkotyku, stopniowo uzależniając się i doprowadzając swoje życie na skraj przepaści. Historia pewnego życia, która na zawsze zostanie w twojej pamięci a na pewno zainteresuje fanów kultowej książki „My, dzieci z dworca Zoo”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *