Nowe książki w bibliotece – Listopad 2010

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Listopad 2010.

„Joga : przewodnik dla początkujących i znawców” – Lucy Lidell to przewodnik, który w przystępny sposób przybliża praktykę jogi, przejrzyście napisany z licznymi ilustracjami. Dla jednych joga to zwykłe ćwiczenia fizyczne, które poprawiają samopoczucie, pozwalają na poprawę i zachowanie zdrowia. Dla innych staje się ona ścieżką fizycznego i duchowego rozwoju , a czasem sposobu na życie …

Joga : przewodnik dla początkujących i znawców – Lucy Lidell

„Joga : przewodnik dla początkujących i znawców” – Lucy Lidell

Jest to przewodnik, który w przystępny sposób przybliża praktykę jogi, przejrzyście napisany z licznymi ilustracjami. Dla jednych joga to zwykłe ćwiczenia fizyczne, które poprawiają samopoczucie, pozwalają na poprawę i zachowanie zdrowia. Dla innych staje się ona ścieżką fizycznego i duchowego rozwoju , a czasem sposobu na życie . Sprawdź, czym joga może być dla Ciebie, czytając ten przewodnik.

Rotmistrz Sosnowski : As wywiadu Drugiej Rzeczypospolitej – Henryk Ćwiek

„Rotmistrz Sosnowski : As wywiadu Drugiej Rzeczypospolitej” – Henryk Ćwiek

Historia polskiego arcyszpiega Drugiej Rzeczypospolitej – działającego w niekonwencjonalny sposób ale niezwykle skutecznego. To nie jest jednoznaczna postać, to człowiek – zagadka, jego śmierć do dziś owiana jest tajemnicą. Warto przeczytać tę historię w jego losach przewija się cały tragizm zawikłanych losów Polaków.

Syberia. Wyprawa na biegun zimna – Jacek Pałkiewicz

„Syberia. Wyprawa na biegun zimna” – Jacek Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz w skrajnie wrogich człowiekowi warunkach, przemierza reniferowym zaprzęgiem ponad tysiąc kilometrów bezkresnych przestrzeni i lodowatej pustyni na Syberii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o życiu w jednym z najpiękniejszych ale i najtrudniejszych rejonów globu musisz zajrzeć do tej książki.

Świat w twoich oczach – Lorendana Frescura

„Świat w twoich oczach” – Loredana Frescura

Problemy rodzinne, szkolne obowiązki, kłopoty przyjaciół, obawy przyszłości, a także poważne decyzje życiowe dwójki włoskich siedemnastolatków. To powieść, w której każdy nastolatek odnajdzie siebie.

Pochwała brzydoty - Loredana Frescura

„Pochwała brzydoty”- Loredana Frescura

Świetnie napisana, zabawna i mądra powieść dla nastolatków. Nawet dla tych, którzy nie lubią czytać. Czy to możliwe by „brzydką” Marcellę i „pięknego” Roberta połączyło uczucie? Dowiesz się gdy przeczytasz książkę.

Upadek gigantów – Ken Follett

„Upadek gigantów” – Ken Follett

Przeczytaj najnowszy bestseller Folletta. To pierwsza część nowej sagi historyczno – przygodowej obejmującej wiek XX. Porywająca lektura pełna napięć, nieoczekiwanych zwrotów akcji, opowieść o losach pięciu rodzin. Książka równie dobra o ile nie lepsza od „Filarów ziemi” czy „Świata bez końca”. Polecam.

Możesz również polubić…