Nowe książki w bibliotece – Luty 2012

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Luty 2012.

„Kolej” – Nicole Kunzel, to kolejna z serii książek skierowana do dzieci nieco starszych, które rozpoczynają poznawanie świata i wszystkiego są ciekawe. Przedstawione w bardzo ciekawy i przystępny sposób, zawierające krótkie informacje, podzielone na różne zagadnienia wszystko to bogato i nowocześnie ilustrowane….

Kolej - Nicole Kunzel

„Kolej” – Nicole Kunzel

To kolejna z serii książek skierowana do dzieci nieco starszych, które rozpoczynają poznawanie świata i wszystkiego są ciekawe. Przedstawione w bardzo ciekawy i przystępny sposób, zawierające krótkie informacje, podzielone na różne zagadnienia wszystko to bogato i nowocześnie ilustrowane. Jeśli chcesz pogłębić wiedzę na temat wszystkiego co się wiąże z koleją, koniecznie zajrzyj do tej książki !

Mysi bohater - Irina Pustowałowa

„Mysi bohater” – Irina Pustowałowa

Książeczka z kolekcji baśni i bajek dla najmłodszych. Pięknie ilustrowana , przyciągająca wzrok , duża czcionka i stosunkowo niewielka ilość tekstu na stronie stanowi zachętę i jednocześnie ułatwia dzieciom samodzielne czytanie. W kolejnych książeczkach w serii znalazły się zarówno bajki klasyczne i te mniej znane. W bibliotece znajdziemy jeszcze takie tytuły jak: Księżycowy ser, Mały zuch, Mądry drwal, Najsilniejszy.

Upiorni rycerze - Herman Gail

„Upiorni rycerze” – Herman Gail

Kolejna książeczka z serii Poczytaj ze Scoobym do nauki samodzielnego czytania i nie tylko, tym razem opowiadająca o niezbyt udanej wycieczce Tajemniczej Spółki, która niespodziewanie zakończyła się awarią samochodu w szczerym polu. Jak zakończy się ta wyprawa dowiesz się, gdy przeczytasz książeczkę do końca.

Anioł - Cliff McNish

„Anioł” – Cliff McNish

Freya widzi anioły, ten niezwykły dar staje się prawdziwym przekleństwem dziewczyny, ponieważ nikt nie chce uwierzyć w jej wizje. Samotna i wyszydzana, zamyka się w sobie. Nie pomaga pobyt w klinice ani rozmowy z terapeutami. Dopiero pomoc ojca sprawiła ,że nasza bohaterka wróciła do normalnego życia. To spokojna ale zarazem wciągająca opowieść napisana lekkim i przystępnym językiem gdzie akcja powoli się rozwija i na tym właśnie polega urok tej książki. Jeżeli chcesz się oderwać od teraźniejszości zapewniając sobie kilka godzin dobrej rozrywki musisz przeczytać „Anioła”

Możesz również polubić…