Nowe książki w bibliotece – Maj 2011

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Maj 2011.

„Biblioteka Umarłych” – Glenn Cooper, to debiutancka powieść Glena Coopera, łącząca w sobie wątki kryminalne, przygodowe oraz nieco historii, porównywana do znanych książek Dana Browna. Przeznaczona dla ludzi lubujących się w sensacjach i teoriach spiskowych. Jaką tajemnicę skrywało opactwo Vectis i co zataił przed obywatelami rząd Stanów Zjednoczonych?…

Biblioteka Umarłych – Glenn Cooper

„Biblioteka Umarłych” – Glenn Cooper

To debiutancka powieść Glena Coopera, łącząca w sobie wątki kryminalne, przygodowe oraz nieco historii, porównywana do znanych książek Dana Browna. Przeznaczona dla ludzi lubujących się w sensacjach i teoriach spiskowych. Jaką tajemnicę skrywało opactwo Vectis i co zataił przed obywatelami rząd Stanów Zjednoczonych? dowiecie się czytając tą książkę.

Rodzinna Europa – Czesław Miłosz

„Rodzinna Europa” – Czesław Miłosz

Rodzinna Europa to zarys autobiografii, próba spojrzenia przez Czesława Miłosza z dystansu na własne dzieciństwo i młodość, drugą wojnę światową, pierwsze lata komunizmu, wyjazd do Stanów Zjednoczonych. W swojej opowieści autor skupia uwagę na przygodach własnego umysłu w świecie historii i kultury. Warto przeczytać tę książkę aby więcej dowiedzieć się o naszym Nobliście choćby z okazji obchodów Roku Czesława Miłosza.

Akademia Wampirów – Richelle Mead

„Akademia Wampirów” – Richelle Mead

W „Akademii wampirów” liczą się wielkie namiętności, rozterki i problemy wieku dojrzewania, uczucia, jakich zawsze się poszukuje – przyjaźń, oddanie, zaufanie. Znajduje się tu również trochę szybkiej akcji, kilka scen rodem z thrillera i filmów sensacyjno-fantastycznych. Wszystko to zostało przekazane w sposób, któremu nie można nic zarzucić. „Akademia wampirów” ma szansę odnieść wydawniczy sukces – mogą po nią sięgnąć nie tylko wielbicielki mrożących krew w żyłach opowieści, ale i nastolatki lubiące powieści obyczajowe.

Dom Przy Hope Street – Daniele Steel

„Dom Przy Hope Street” – Daniele Steel

Polecamy kolejną powieść królowej romansów o zmaganiu się z przeciwnościami losu z rozpaczą i o odżywającej nadziei. Ojciec rodziny ginie w tragicznych okolicznościach, pozostawiając żonę i piątkę zdruzgotanych nieszczęściem dzieci. Czy Liza znajdzie w sobie dość siły , by podołać wszystkim obowiązkom, jakie na nią spadły? Tym bardziej, że los nie szczędzi jej kolejnych ciosów.

Możesz również polubić…