Nowe książki w bibliotece – Październik 2011

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Październik 2011.

„Ciemności, weź mnie za rękę” – Dennis Lehane, to powieść opowiadająca historię dwóch tajemnic, z których jedna może być kluczem do rozwiązania drugiej. Należy do cyklu powieści o parze prywatnych detektywów – P.Kenzie i A. Gennaro. Tym razem w rozwiązaniu zagadki detektywom pomaga więzień odsiadujący dożywocie za bestialskie morderstwo sprzed 20 lat. Lehane jest autorem powieści kryminalnej „Wyspa skazańców”, która cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych czytelników….

Ciemności, weź mnie za rękę – Dennis Lehane

„Ciemności, weź mnie za rękę” – Dennis Lehane

Powieść opowiadająca historię dwóch tajemnic, z których jedna może być kluczem do rozwiązania drugiej. Należy do cyklu powieści o parze prywatnych detektywów – P.Kenzie i A. Gennaro. Tym razem w rozwiązaniu zagadki detektywom pomaga więzień odsiadujący dożywocie za bestialskie morderstwo sprzed 20 lat. Lehane jest autorem powieści kryminalnej „Wyspa skazańców”, która cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych czytelników. Czytelniku masz okazję zapoznać się z tą zdumiewającą intrygą mistrza „czarnego kryminału”!

Polowanie na niebieskie migdały - Agnieszka Kacprzyk

„Polowanie na niebieskie migdały” – Agnieszka Kacprzyk

Książka jest adresowana przede wszystkim do dorastających dziewcząt, ale pozytywnie jest także oceniana przez dorosłych czytelników. Główna bohaterka Irenka jest zakompleksioną nastolatką z przeciętnej rodziny, w której każdy zajęty jest sobą. Podzielona między nowe przyjaciółki nie zauważa co jest największą w życiu wartością. Dopiero dramatyczne wydarzenia w domu sprawią, że zrozumie co daje największe szczęście i spełnienie, że rodzina dla każdego człowieka powinna być…………… Każda nastolatka powinna przeczytać tą książkę, aby nie popełniać błędów Irenki.

Zapach miłości - Justyna Chrobak

„Zapach miłości” – Justyna Chrobak

Czy przystojny nieznajomy może się okazać księciem z bajki, a restauracja – miejscem, gdzie spełnia się sen o szczęściu? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź czytając książkę w długie jesienne wieczory.

W mocy ducha: Akademia wampirów – Richelle Mead

„Akademia wampirów 5. W mocy ducha” – Richelle Mead

Jest to kolejna część bestsellerowej sagi o wampirach, rozchwytywana przez młodych czytelników. „Akademia wampirów” to cykl powieści, który pokochali wielbiciele „Zmierzchu” S.Meyer. Wszystkie części czyta się szybko i z przyjemnością, mroczny klimat jest wszechobecny, a zawiła historia miłosna Rose i Dymitra rozwija się delikatnie i stopniowo w kolejnych częściach.

Możesz również polubić…