Nowe książki w bibliotece – Październik 2012

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Październik 2012.

„Płatki na wietrze” – Virginia C.Andrews, jest kontynuacją „Kwiatów na poddaszu”, niezwykłej historii rodzeństwa Dollangangerów, które spędziło dzieciństwo na strychu, uwięzione przez okrutną matkę. Druga część zaczyna się w momencie gdy już tylko trójka rodzeństwa ucieka jak najdalej od znienawidzonego miejsca…

Płatki na wietrze - Virginia C.Andrews

„Płatki na wietrze” – Virginia C.Andrews

Książka jest kontynuacją „Kwiatów na poddaszu”, niezwykłej historii rodzeństwa Dollangangerów, które spędziło dzieciństwo na strychu, uwięzione przez okrutną matkę. Druga część zaczyna się w momencie gdy już tylko trójka rodzeństwa ucieka jak najdalej od znienawidzonego miejsca. Na pewno ta część jest bardziej dynamiczna, ekscytująca i bardziej wstrząsająca. Polecam, bez względu na upodobania czytelnicze bo z pewnością warto.

Arabska żona - Tanya Valko

„Arabska żona”- Tanya Valko

Tanya Valko w książce „Arabska żona” opowiada wstrząsającą historię Polki, która poślubiła muzułmanina. Książkę czyta się szybko i łatwo mimo sporej ilości stron. Akcja toczy się w zawrotnym tempie, sporo pobocznych wątków ,które wciągają coraz bardziej no i możemy poznać różnice kulturowe dzielące nasze społeczeństwo od krajów muzułmańskich. Na przykładzie głównej bohaterki książka pomaga uświadomić kobietom bez względu czy mieszkają w Libii czy w Polsce, gdy nie potrafią przerwać fali przemocy, po prostu poprosić o pomoc, czasami wystarczy tylko tyle. W bibliotece znajdują się dalsze części bestsellerowej powieści „Arabska córka” i „Arabska krew”. Gorąco polecam!

Statek magów – Dorota Wieczorek

„Statek magów” – Dorota Wieczorek

Fascynująca książka fantasy dla młodzieży osadzona w polskich realiach. Akcja rozgrywa się bowiem w Gdańsku na płaszczyźnie świata ziemskiego oraz magicznego, dobrze przemyślana z ogromną dawką humoru. „Statek magów” jest skierowany do czytelników w wieku 13+, ale także czytelnik dorosły będzie się dobrze przy niej bawił dając się porwać w podróż po magicznym polskim Wybrzeżu.

Możesz również polubić…