Nowe książki w bibliotece – październik 2015

100x100-ksiazkiWybrane propozycje nowości wydawniczych w Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Małych zrealizowano ze środków Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w  tym roku otrzymaliśmy – 1400 zł.

zapach kwaitów kawy„ZAPACH KWIATÓW KAWY” – ANA VELOSO

Powieść jednej z najpopularniejszych pisarek historycznych, w której splata ze sobą miłość, cierpienie, rozpacz, honor, przyjaźń i intrygi. To jedna z tych książek które, czyta się bardzo szybko bez wytchnienia z czystą przyjemnością i ciekawością co będzie dalej.


dynastia„DYNASTIA” – GRAHAM MASTERTON

Książka Mastertona, opisuje losy trzech pokoleń, rodziny która miała ogromną fortunę, zarabiając na wielu różnych dziedzinach przemysłu: od awiacji, po chemię, ubezpieczenia, stocznie i farmaceutyki. Jednak dojście do gigantycznego bogactwa wiążę się z wieloma wyrzeczeniami i to właśnie o nich jest ta powieść.


ogień i woda„OGIEŃ I WODA” – VICTORIA SCOTT

Życie szesnastoletniej Telli zostało wywrócone do góry nogami. Najpierw jej brat zachorował i nikt nie wie na co. Następnie przeprowadzają się wraz z rodzicami na pustkowie. Z dala od przyjaciół, od elektroniki ma tylko, a może aż dom i rodzinę. Ile główna bohaterka będzie w stanie poświęcić dla brata, czy narazi się na niebezpieczeństwo?


paragraf 5„PARAGRAF 5 ” – KRISTEN SIMMONS

Książka opisuje Stany Zjednoczone przyszłości, gdzie wojna poczyniła mnóstwo spustoszenia, a straż sprawuje Federalne Biuro Napraw2cze, które surowo egzekwuje przestrzeganie paragrafu, potencjalni przestępcy zostają zatrzymani i nigdy nie wracają. W takim świecie żyje siedemnastoletnia Ember, nastolatka której świat staje na głowie , kiedy po nią i po jej matkę przyjeżdżają żołnierze za pogwałcenie paragrafu 5.


aminata„AMINATA. SIŁA MIŁOŚCI” – LAWRENCE HILL

Aminata. Siła miłości  to niezwykła opowieść o losach Aminaty Diallo, urodzonej w zachodnioafrykańskiej wiosce. Porwana przez brytyjskich handlarzy niewolników, przetrwała podróż przez Atlantyk i znalazła się w Karolinie Południowej. Nie pogodziła się z losem, uciekając z niewoli, gdy tylko nadarzyła się okazja. Wstrząsające , zapierające dech w piersiach arcydzieło.


mumia„MUMIA” – TESS GERRITSEN

„Mumia” to kolejny dobry thriller, którego czyta się szybko i z przyjemnością. Czytelnik stopniowo poznaje elementy układanki na początku może się nawet trochę dłużyć lecz po kilku stronicach wciąga bez reszty z zapartym tchem pochłania się już kolejne stronice poznając poczynania mordercy i detektywa. Godne polecenia czytelnikowi, który lubi thrillery medyczne.


poziom śmierci„POZIOM ŚMIERCI” – LEE CHILD

„Poziom śmierci”, otwiera cykl powieści z Jackiem Reachevem w roli głównej w bardzo dobrym stylu. Postać Jacka łączy w sobie wszystkie cechy superbohatera aż do nadprzyrodzonej wręcz zdolności dedukcji, ale właśnie za te cechy się go lubi i czyta takie książki.Polecamy czytelnikowi lubiącego sensacje.


złoto maorysów„ZŁOTO MAORYSÓW” – SARAH LARK

„Złoto Maorysów” w szczegółowy sposób opisuje życie Europejczyków w świeżo zasiedlanej XIX wiecznej Nowej Zelandii. Liczne rytuały, zaklęcia, obrzędy wprowadzają w powieści aurę magii i tajemniczości. Wiktoriańska mentalność i społeczne uprzedzenia kontrastują z otwartością i bogatym życiem wewnętrznym Maorysów. Przepiękna, wciągająca historia miłości osadzona w bajecznej scenerii.


co nas nie zabije„CO NAS NIE ZABIJE” – DAVID LAGERCRANTZ

Książka jest kontynuacją bestsellerowej trylogii Millennium S. Larssona. Autorowi udało się tak napisać kontynuację historii Mikaela Blomkvisty i Lisbeth Salander, że czytelnik nie ma problemu z wejściem w nurt akcji. Czyta się wyśmienicie, jest w niej wiele nagłych i nieprzewidywalnych zwrotów i kierunków. Intryga jest dość ciekawa, poznajemy naukowca, eksperta w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją , który wpadł na trop amerykańskich służb specjalnych po tym, jak się zorientował, że został okradziony z wyników swoich badań. Gdy chce ujawnić posiadane informacje ginie, wówczas wkracza do akcji Blomkvist.


pułkownicy 1944„PUŁKOWNICY 1944. RZECZYPOSPOLITA PARTYZANCKA ” – TOMASZ STĘŻAŁA

Nadchodzi gorące lato 1944 roku. Na ziemiach polskich toczą się zażarte walki między armiami hitlerowskimi a nadciągającymi siłami bolszewików. W Okręgu Krakowskim Armii Krajowej trwa pospieszna mobilizacja oddziałów partyzanckich mających wyzwolić ziemie Świętokrzyskie oraz zachodniej Małopolski jeszcze przed nadejściem Armii Czerwonej.Opis z książki

Możesz również polubić…