Nowe książki w bibliotece – Sierpień 2011

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Sierpień 2011.

„Córka burzy”- Richelle Mead, to piękna, czarująca i niebezpieczna Eugenia, która zarabia na życie wypędzaniem duchów tym razem ma odnaleźć nastolatkę uprowadzoną do zaświatów. Wprawdzie włada równie sprawnie różdżką co pistoletem i oczywiście ma czarujących sojuszników, ale czy to wystarczy?…

Nadberezyńcy – Florian Czarnyszewicz

„Nadberezyńcy” – Florian Czarnyszewicz

Książka polecana przez czytelnika, który uważa że jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych powieści polskich. Jest to epicka , częściowo awanturnicza , romansowa opowieść o dramatycznych losach mieszkańców polskich zaścianków między Berezyną a Dnieprem w latach 1911-1920 r.

Metro 2034 – Dmitry Glukhovsky

„Metro 2034” – Dmitry Glukhovsky

A może sam cytat wystarczy aby zachęcić do przeczytania tej książki: ….ŻYJĘ W ŚWIECIE, W KTÓRYM NIE MA JUTRA. NIE MA W NIM MIEJSCA NA MARZENIA, PLANY, NADZIEJE… UCZUCIA USTĘPUJĄ TU MIEJSCA INSTYNKTOM, A NAJWAŻNIEJSZY Z NICH KAŻE PRZEŻYĆ. ZA WSZELKĄ CENĘ PRZEŻYĆ…. Kolejna książka polecana przez czytelnika ,który pochłania fantastyki.

Córka burzy- Richelle Mead

„Córka burzy”- Richelle Mead

Piękna, czarująca i niebezpieczna Eugenia, która zarabia na życie wypędzaniem duchów tym razem ma odnaleźć nastolatkę uprowadzoną do zaświatów. Wprawdzie włada równie sprawnie różdżką co pistoletem i oczywiście ma czarujących sojuszników, ale czy to wystarczy?

Iza Buntowniczka – Marta Fox

„Iza Buntowniczka” – Marta Fox

W książce Marta Fox porusza problemy współczesnej młodzieży i robi to w sposób nader udany. Porusza problemy bliskie niejednej nastolatce, takie jak brak stałego zamieszkania, brak akceptacji czy chore dążenie matki by córka została modelką. Książka jest mało objętościowa i łatwo się czyta więc wystarczy parę godzin aby dowiedzieć się jak Iza rozwiąże swoje problemy.

Możesz również polubić…