Nowe książki w bibliotece – Styczeń 2011

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Styczeń 2011.

„Białek pomaga Mędrusiowi Wiewiórce” – Marie Louise Rudolfsson, to książka przeznaczona dla dzieci które zaczynają samodzielnie czytać. Wielkość liter i przejrzysta konstrukcja zdań jest tak dobrana aby dzieci, rozpoczynając samodzielne czytanie szybko się nie znużyły. Jeżeli chcesz poznać fascynujące przygody kucyka Białka musisz wypożyczyć Ta książeczkę…

Białek pomaga Mędrusiowi Wiewiórce – Marie Louise Rudolfsson

„Białek pomaga Mędrusiowi Wiewiórce” – Marie Louise Rudolfsson

Książka przeznaczona dla dzieci które zaczynają samodzielnie czytać. Wielkość liter i przejrzysta konstrukcja zdań jest tak dobrana aby dzieci, rozpoczynając samodzielne czytanie szybko się nie znużyły. Jeżeli chcesz poznać fascynujące przygody kucyka Białka musisz wypożyczyć Ta książeczkę.

Shih tzu – praca zbiorowa

„Shih tzu” – praca zbiorowa

Poradnik dla wszystkich, którzy chcą poznać tą popularną rasę. W przejrzysty sposób przedstawia podstawową wiedzę na temat : żywienia, pielęgnacji, zdrowia psa, najwierniejszego przecież przyjaciela człowieka. Warto zapoznać się z treścią tej książki, jeżeli zamierzamy stać się właścicielami shih tzu.

Wszystko płynie - Wasilij Grossman

„Wszystko płynie” – Wasilij Grossman

Pisarz opisuje w swej książce najbardziej nieludzki przejaw polityki radzieckiego państwa. Powieść zawiera wspomnienia z więzienia i obozów, refleksje na temat zniewolenia i mechanizmów działania władzy. Autor miał odwagę postawić znak równości między nazizmem a stalinizmem, pół wieku temu, w Moskwie. Po raz pierwszy powieść ukazała się w 1970 roku we Frankfurcie, w Związku Radzieckim w oficjalnym obiegu w roku 1989, w Polsce w drugim obiegu w 1984 roku. W Bibliotece mamy do wypożyczenia wydanie III tejże powieści.

Mistyfikacja - Harlan Cohen

„Mistyfikacja”- Harlan Cohen

Książka zresztą jak wszystkie książki Cobena, wciąga i nie pozwala się nudzić czytelnikowi. Genialny styl pisarski z wieloma wątkami, prezentuje wybuchową mieszankę uczuć. Główni bohaterowie Laura i David są młodzi, bogaci i zakochani, wydawałoby się szczyt szczęścia, aż tu nagle tragiczny wypadek wszystko przekreśla. Czy aby n pewno i tu mnożą się pytania, czy chodzi o wypadek, czy o samobójstwo, czy nawet o morderstwo, a może rzeczywistość jest zupełnie inna. Nie dowiemy się tego jeżeli nie przeczytamy książki. Gorąco polecam!

Możesz również polubić…