Nowe książki w bibliotece – Styczeń 2013

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Styczeń 2013.

„Tunel strachu” – Caroline Green, to powieść dla nastolatków, napisana przez doświadczoną dziennikarkę, która jak sama twierdzi, była „pożeraczką książek”. Autorka przedstawia Bel, nastolatkę która wraz z matką przenosi się z Londynu do małego miasteczka gdzie matka odziedziczyła dom po ciotce. Nastolatka nie może pogodzić się z tą zmianą miejsca, z powodu nowej szkoły a przede wszystkim ,że nie tworzą już pełnej rodziny…

tunel-strachu

„Tunel strachu” – Caroline Green

Powieść dla nastolatków, napisana przez doświadczoną dziennikarkę, która jak sama twierdzi, była „pożeraczką książek”. Autorka przedstawia Bel, nastolatkę która wraz z matką przenosi się z Londynu do małego miasteczka gdzie matka odziedziczyła dom po ciotce. Nastolatka nie może pogodzić się z tą zmianą miejsca, z powodu nowej szkoły a przede wszystkim ,że nie tworzą już pełnej rodziny. Historia pełna napięcia, tajemnicza, dramatyczna i prawdziwa, zakończenie mimo przewidywalności i tak zadziwia. Przeczytajcie ją koniecznie!

droga-do-raju

„Droga do raju”- Paullina Simons

Poruszająca historia autorki kultowego „Jeźdźca miedzianego” opowiada o kobiecej przyjaźni, miłości i lojalności. Niezwykła podróż jaskrawożółtym mustangiem trzech kobiet, z których każda boryka się z własna przeszłością zmieni ich życie na zawsze. Książka w barwny sposób prezentuje też przyrodę i kulturę Ameryki ponieważ dziewczyny przemierzają kilka stanów, pokonując kilkanaście tysięcy kilometrów. Zapraszam do przeczytania, a sami ocenicie czy było warto!

szeptem

„Szeptem” – Becca Fitzpatrick

Książka autorki romansów paranormalnych zaczyna swój bestsellerowy cykl „Szeptem”, sagi uwielbianej przez nastolatki na całym świecie. Jest to przejmująca, wzruszająca i niezwykle intymna opowieść, można rzec – spowiedź kobiety, która ma przed sobą tylko jeden dzień życia.

…Są w naszym życiu sprawy, o których trzeba mówić szeptem…

Cały cykl 4 tomowy można wypożyczyć w bibliotece. Książka rekomendowana przez czytelniczki.

12 miesięcy w ogrodzie – Jerzy Woźniak

„12 miesięcy w ogrodzie” – Jerzy Woźniak

Praktyczny poradnik dla ogrodników i działkowców. Znajdujący się w książce podział na miesiące, a w nich na określone działy tematyczne pozwala w łatwy sposób przyswoić sobie wiadomości na temat przypadających w tym okresie prac i metod ich wykonania. Zajmowanie się własnym skrawkiem ziemi sprawia nam dużo przyjemności, ale jest to też absorbujące zajęcie. Uprawiając wiele gatunków roślin, łatwo możemy zapomnieć o jakiejś pracy i właściwym terminie jej wykonania. Sięgnij po poradnik, a będziesz na bieżąco przez cały rok.

Dobre obyczaje - Józef Waczków

„Dobre obyczaje” – Józef Waczków

Książeczka z pięknymi i kolorowymi ilustracjami, która przeniesie Was najmłodsi czytelnicy w niezwykłą i pełną przygód podróż do Krainy Dobrych Obyczajów. Drogie Dzieci, czytając ją, dowiecie się jak należy zachowywać się w domu, w gościnie, a jak z kolei w szkole, czy na ulicy. Dlaczego zawsze należy dbać o czystość i porządek oraz że zawsze należy być uprzejmym i znać takie słówka jak „przepraszam” i „dziękuję” bo bardzo, bardzo ważne są dobre obyczaje w życiu każdego człowieka. Gorąco polecam!

Rudy - Jack Ketchum

„Rudy”- Jack Ketchum

Kolejna znakomita książka amerykańskiego mistrza grozy Jacka Ketchuma. Piękna i mądra, a zarazem wzruszająca opowieść skrywająca dramat człowieka, któremu odebrano wszystko, co kochał. Jednak tym razem autor pozwala sobie na zapalenie niewielkiego światełka nadziei, tlącego się gdzieś na końcu pogrążonego w cieniu tunelu. Polskie wydanie powieści „Rudy” zostało wzbogacone o minipowieść „Prawo do życia”, co sprawia że ta książka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich fanów niepokojącej prozy Jacka Ketchuma.

Możesz również polubić…