Podaj dalej

100x100prbGminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach jako Biblioteka Wiodąca w I Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek zorganizowała dla swoich Bibliotek Partnerskich szkolenia w ramach mikrograntu „Podaj dalej”.


Celem projektu było przekazanie zespołom Bibliotek Partnerskich wiedzy zdobytej podczas szkoleń oraz podzielić się wiedzą i doświadczeniami. Dwa spotkania odbyły się w bibliotekach w Ryglicach i Zalasowej a dwa za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacji. Zaproszonymi do udziału w szkoleniach byli bibliotekarze z GBP Gminy Tarnów, GBP z Wierzchosławic i Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek
w Skrzyszowie.

Tematem pierwszego spotkania w Ryglicach było ”Biblioteka jako miejsce inicjatyw lokalnych, komunikacji i współpracy”. Wykorzystując komunikatory Skype i GaduGadu uczestniczyliśmy w konferencji o praktycznym aspekcie wykorzystania nowoczesnego sprzętu. O doświadczeniach we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury i oświaty, organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami rozmawialiśmy w czasie kolejnej wizyty w bibliotece w Zalasowej. W czasie ostatniego wirtualnego spotkania posumowaliśmy projekt i korzyści jakie z niego wniknęły.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Geates.


Zdjęcia: Anna Mikos

Mikrogrant „Podaj dalej” prowadzony jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

frsi program-rozwoju-bibliotek

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *