„Pokochać Afrykę” – relacja ze spotkania z ks. Arkadiuszem Nowakiem SMA

Spotkanie z ks. Arkadiuszem Nowakiem SMA	W pierwszą niedzielę września Bobrowniki Małe odwiedził ks. Arkadiusza Nowak. Nasz Gość jest misjonarzem ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Pracuje od piętnastu lat wśród ludów Czarnego Lądu. W trudzie swojej posługi dotarł do Wybrzeża Kości Słoniowej, Republiki Środkowej Afryki oraz Tanzanii. Od kilku lat pracuje i żyje pomiędzy koczowniczymi Masajami.


Zdjęcia: Maria Zachara, Paulina Pyrchla


Zbliżała się godzina siedemnasta, wśród widzów dało się zauważyć napięcie, ale i wielkie zaciekawienie. Nagle powietrze przeszył radosny okrzyk rezolutnego Kuby – „jest, przyjechał!”. Rzeczywiście, to był ksiądz Arkadiusz. Rozpoczęło się spotkanie. Salę wypełniły radosne śpiewy scholi „GETSEMANI”. Po każdej piosence rozlegają się gorące brawa – widać, że nasze dziewczyny z łatwością poradziłyby sobie, również na dużo większej scenie. Do mikrofonu podchodzi nasz Gość. Z jego twarzy przebija wielka radość, ale i skromność misjonarza. Z każdym słowem, opowieść ks. Arkadiusza wciągała słuchaczy coraz bardziej. Zdjęcia dopełniają reszty. Z głośników dają się słyszeć melodyjne, ale niezrozumiałe słowa – to śpiew Masajów. Na ekranie kolejne slajdy: chrzciny, rytualne malowanie ciał, lwy i przepiękny widok na Kilimandżaro. Za sprawą ks. Arkadiusza, w jakiś dziwny sposób wszyscy poczuliśmy gorący żar Afryki. Opowieść dobiegała końca. Do naszego Gościa, w krótkim czasie, ustawiła się kolejka proszących o dedykację w książce jego autorstwa. Bardziej wytrwali zostali dłużej, by jeszcze przy kawie i herbacie, zadać misjonarzowi kilka pytań. Dochodzi dwudziesta, jeszcze wspólne pamiątkowe zdjęcie i napełnieni energią i pasją księdza misjonarza rozchodzimy się do domów.

Pamiętając o wsparciu modlitewnym pożegnaliśmy ks. Arkadiusza, który już w październiku wraca do swojego afrykańskiego domu. Mamy nadzieję, że za dwa lata spotkamy się wspólnie jeszcze raz.

Cały dochód z akcji przeznaczony jest na cele misyjne. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Organizator spotkania: Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych „CASTOR”

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *