Ratownik na Medal

W dniach 24-27 stycznia 2017 r. w Bielsku Białej odbyły się XII Międzynarodowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których organizatorem było Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Podczas tegorocznych mistrzostw do zmagań przystąpiło 38 załóg z całej Polski oraz 6 załóg zagranicznych, w tym z Ukrainy, Litwy oraz Łotwy. Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie reprezentowali ratownicy medyczni w składzie Mateusz Wszół, Paweł Dąbroś oraz mieszkaniec naszej miejscowości Andrzej Ciupek.

W trakcie tegorocznych mistrzostw załogi musiały zmierzyć się z 6 zadaniami w których w trzech tarnowscy ratownicy okazali się najlepsi wygrywając te konkurencje oraz całe mistrzostwa. Trzeba dodać, że sukces ten jest wynikiem wielogodzinnych szkoleń i ćwiczeń oraz ogromnej determinacji z ich strony. Nie bez znaczenia jest fakt iż są to ratownicy z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie ratownika medycznego dla których pomaganie ludziom jest pasją a nie obowiązkiem. Cieszymy się tym bardziej że to właśnie Andrzej – mieszkaniec Bobrownik Małych, pracujący w tarnowskim pogotowiu od 15 lat został wyróżniony tytułem mistrzowskim.  Warto dodać, że gratulacje należą się nie tylko jemu ale całej ekipie biorącej udział w zawodach p. Mateuszowi i p. Pawłowi, którzy poświęcili swój czas i włożyli duże zaangażowanie aby jak najlepiej  przygotować się do mistrzostw. Gratulujemy raz jeszcze i życzymy dalszych sukcesów!!!

Magdalena Ciupek

Dołączamy się do gratulacji i  życzeń, cieszymy się  i jesteśmy dumni , że mieszka wśród naszej społeczności mistrz ratownictwa.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *