„Śpiewając Tuwima” – koncert z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima

100x100-lokomotywa26 maja br.  w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych, odbył się wyjątkowy koncert z okazji obchodów Roku Tuwima, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie CASTOR z Bobrownik Małych.


Przed publicznością, wystąpili najpierw najmłodsi czytelnicy biblioteki recytując wiersze poety. Później muzyczno – wokalną aranżację wierszy Tuwima wykonali: Klaudia Czapiewska, z akompaniamentem Macieja Pierzchały. Klaudia to młoda i zdolna artystka o silnym głosie, a Maciej – pianista, kompozytor, aranżer i muzyk sesyjny, który m.in. współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Uczy w Państwowej Szkole Muzycznej w Sobolowie, pracuje w Tarnowskim Teatrze, Tarnowskim Centrum Kultury oraz prowadzi trio jazzowe pod swoim nazwiskiem.

Na koniec uroczystości śpiewające życzenia dla wszystkich Mam z okazji ich święta wykonali uczniowie kl.OA ze Szkoły Podstawowej w Rudce pod opieką pani Marii Padło.

Zarówno przed jak i po koncercie można było podziwiać konkursowe prace plastyczne laureatów ogólnopolskiego konkursu pt.”Lokomotywa Juliana Tuwima malowana” oraz gminnego „Cuda i dziwy”.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, brawom nie było końca, a część słuchaczy musiała wysłuchać go na stojąco. Wyjątkowa atmosfera, dobra akustyka w połączeniu z głosami artystów muzyką płynącą z pianina sprawiła, że koncert z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Barbara Gawlik, pan radny Powiatu Tarnowskiego Marek Podraza, pan radny Gminy Wierzchosławice Marcin Baran, Klub Seniora z Bogumiłowic.

Szczególne podziękowania za pomoc organizacyjną należą się pani Marii Padło oraz pani Agnieszce Czapiewskiej.


„Śpiewając Tuwima” – pierwszy fragment koncertu:

„Śpiewając Tuwima” – drugi fragment koncertu:

Zdjęcia i filmy: Tomasz Pyrchla

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Maria pisze:

    Gratulacje dla organizatorów za tak piękny koncert, dzieciom i młodzieży za profesjonalne występy, za piękną poezję recytowaną i śpiewaną. Wspaniała impreza … w uroczym Domu Kultury. Prosimy o więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *