Spotkanie z Misjonarzem

100x100-misjonarzW Domu Ludowym w Bobrownikach Małych dnia 31 lipca 2011 r. odbyło się spotkanie z O.Sławomirem Wroną z Zakonu Posługujący Chorym Kamilianie , który przybył na zaproszenie Stowarzyszenia Rozwoju Bobrownik Małych i Biblioteki Publicznej w Bobrownikach Małych.
Kamilianie zgodnie z charyzmatem zgromadzenia posługują w szczególny sposób chorym , cierpiącym i potrzebującym pomocy. O. Sławomir już 6 lat pracuje na Madagaskarze jest przełożonym Wspólnoty w Fianarantsoa służy w szpitalu, gdzie prowadzona jest też apteka i dożywianie najuboższych oraz otacza opieką kilkadziesiąt wiosek, w tym wioski trędowatych.

Misjonarz przedstawił sytuację życiową mieszkańców tej wyspy i opowiedział o swoich doświadczeniach. W czasie spotkania wyświetlane były zdjęcia przygotowane przez panią Iwonę Gleisner z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach, przedstawiające piękne krajobrazy, przyrodę ale też biedę którą widać na każdym kroku na wyspie.

Spotkanie uświetnił występ Scholi „Getsemani” działający przy Kościele Parafialnym w Rudce. Uczestnicy spotkania wsparli misję na Madagaskarze przekazując wolne datki, brawami podziękowali gościowi za wizytę i życzyli mu wielu sił, wytrwałości i tak otwartego serca i poświęcenia jak do tej pory w pracy misyjnej.Fotografie: Katarzyna Stawarz.

Możesz również polubić…