Święto Niepodległości w Bobrownikach Małych – fotorelacja

„ Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”…..

Józef Piłsudski

Narodowe Święto Niepodległości co roku obchodzone 11 listopada także w Bobrownikach Małych  dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

W programie obchodów było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem  św. Jana Nepomucena na cmentarzu wojennym przez zaproszonych gości m.in. Pana  Jacka Hudymę Wicestarosta Powiatu Tarnowskiego,  Pana Andrzeja Mroza Wójta Gminy Wierzchosławice, Panią Marię Lech Radną Gminy Wierzchosławice, Panią Marię Pochroń Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce, Panią Danutę Szumlańską Przewodniczącą KGW 'Bobrowianki” z BM, Druhów OSP BM Bogdana Rodaka, Krzysztofa Durdka , Janusza Katra, Marcina Lizaka, Łukasza  Fudaleja oraz Panią Dorotę Katra Sołtysa wsi BM i Panią Katarzynę Stawarz ,Pana Tomasza Pyrchlę Radę Sołecką  wsi BM .Jak co roku dużą atrakcją obchodów  jest przemarsz jeźdźców i koni z Panią Agnieszką Naklicką na czele  z Stowarzyszenia Klub Jeździecki Komorów Następnie odbył się  przejazd rowerowy i  niepodległościowa  gra terenowa  oraz  wspólne biesiadowanie.

W niepodległościowej grze terenowej wzięły udział cztery drużyny : I miejsce zajęła grupa w składzie -Anna Skrabot, Karolina Chudzikiewicz, Kacper Guzy , II miejsce zajęła grupa w składzie -Wiktor Stawarz, Łukasz Czuj, Szymon Czuj, III miejsce zajęła grupa w składzie – Natalia Radzik, Adrianna Stępak, Kamila Skórka, IV miejsce zajęła grupa w składzie – Paulina Ciupek, Kinga Łukasińska , Mikołaj Guzy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom gry.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Urząd Gminy w Wierzchosławicach , szczególne podziękowania należą się Panu Jackowi Hudymie Wicestaroście  Powiatu Tarnowskiego  i Panu Andrzejowi Mróz  Wójtowi Gminy Wierzchosławice.

Podziękowania ślemy także dla  Jury gry terenowej – Panu Jackowi Skrabot, Pani Ewelinie Gola, Państwu Iwonie i Franciszkowi Wrona , Michałowi Stawarz i Kacprowi Stec jak również  za fotograficzne dokumentowanie naszych obchodów Pani Monice Kwiecień oraz za akompaniament i śpiew Panu Damianowi Barnaś.

Złożyliśmy hołd wszystkim , którzy przyczynili się do odrodzenia Państwa Polskiego w ten sposób przekazując młodemu pokoleniu naszą historię aby byli dumni z naszej Ojczyzny i z tego , że jesteśmy Polakami.

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchosławice

Zapraszamy do fotorelacji

fot. Monika Kwiecień


Sołtys i Rada Sołecka Bobrownik Małych , Stowarzyszenie CASTOR z Bobrownik Małych   oraz Stowarzyszenie Klub Jeździecki Komorów  zapraszają  11 listopada (piątek) 2022 r. na uroczystości z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Obchody zaczynają się o godz. 13:00 przejazdem rowerzystów i konno z flagami oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. J. Nepomucena na cmentarzu wojennym . O godz. 13:30 rozpocznie się Niepodległościowa Gra Terenowa dzieci i młodzieży. Między czasie trwał będzie piknik patriotyczny : bigos , ognisko z kiełbaskami i wiele innych smakowitości ,  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W przypadku niesprzyjającej pogody zapraszamy do sali Domu Ludowego w Bobrownikach Małych.

Serdecznie zapraszamy

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *