Tydzień Bibliotek 2013 w Bobrownikach Małych – zakończony

100x100-tydzien-bibliotek-2013Tydzień bibliotek w tym roku obfitował w wiele atrakcyjnych spotkań, kierując się hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. W dniu 8 maja 2013 r. klasa 0A ze Szkoły Podstawowej w Rudce pod opieką Pani Marii Padło, przybyła do biblioteki. Tematem przewodnim spotkania były owoce i warzywa w związku z tym dzieci najpierw bardzo aktywnie odpowiadały na zagadki, później równie ochoczo zabrały się do kolorowania obrazków z których utworzyliśmy kolorowy Kosz Pełen Owoców. Na zakończenia spotkania dzieci otrzymały upominkowe gadżety i oczywiści owoce.W dniu następnym, starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzieła artystycznego poprowadzone nie po raz pierwszy przez Panią Ewę Zuziak, tym razem jak na dziewczynki przystało wykonywały kolczyki.

Pokaz i warsztaty kosmetyczne tym razem zgromadziły uczestników w różnym wieku. Warsztaty poprowadziła Pani Małgorzata Jewiarz – przedstawicielka polskiej firmy kosmetycznej FM GROUP oraz wizażystka Pani Katarzyna Owca, która korzystając z naszej modelki wykonała perfekcyjny makijaż oraz udzieliła kilku porad i wskazówek, dotyczących makijażu.


W dniu 11 maja 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzchosławicach odbyło się wręczenie nagród laureatów gminnego konkursu plastycznego „Cuda i dziwy” J. Tuwima. Z naszej biblioteki, do drugiego etapu zakwalifikowali się – Katarzyna Padło i Krzysztof Padło zajmując II miejsce – gratulujemy laureatom.

img_0424img_0426


Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty kulinarne poprowadzone przez Panią Joannę Dudłak – przedstawicielkę Thermomix. W wesołej atmosferze,  Pani Joanna zdradzała tajniki gotowania w thermomixie, podzieliła się swoimi umiejętnościami i udzieliła wielu rad. Wspólnie z uczestniczkami przygotowała m.in. bułki pszenne, zupę jarzynową, danie gotowane na parze, napój pomarańczowo-cytrynowy, surówkę z kapusty pekińskiej, likier jajeczny. Spotkanie zakończyło się spożywaniem iście królewskiej uczty.


Biblioteka Publiczna w Bobrownikach Małych zaprasza na X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek od 8 – 15 maja 2013r. pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”
W programie:

  • 8  maja , godz. 11,30 –  „Kosz pełen owoców”, przedszkolaki odwiedzają bibliotekę
  • 9 maja , godz. 16,00 – „Koralikowy zawrót głowy” ,warsztaty rękodzieła artystycznego dla  dzieci
  • 10 maja , godz. 17.00 – „Perfekcyjny makijaż”, pokaz i warsztaty kosmetyczne
  • 11 maja, godz. 15.00 – rajd rowerowy, śladami historii naszej Gminy
  • 11 maja, godz. 10.00  – rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Cuda i dziwy” J.Tuwima.
  • 15 maja, godz. 17.00  – „Przygoda z gotowaniem – Termomix w bibliotece”, warsztaty kulinarne dla miłośników   gotowania.

Akcja ”Podaruj książkę bibliotece”

Akcja, której celem podobnie jak w roku ubiegłym jest zachęcenie  Was, Szanowni Czytelnicy i Miłośnicy książek  do przekazania książek bibliotece, ponieważ dla wielu osób jest to główna szansa na kontakt z literaturą. Na pewno nie będzie to łatwa decyzja , ale ile satysfakcji przyniesie chęć pomocy i dzielenia się z innymi. Lista darczyńców zostanie opublikowana na stronie www.bobrownikimale.info

Książka czytana – żyje dłużej

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o oddanie przetrzymywanych książek!!

Możesz również polubić…