Zapalmy Światło Wolności

100x100stanPonad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. W codzienność Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. W kolejną rocznicę 13 grudnia przypominamy gest prezydenta USA Ronalda Reagana, który w bożonarodzeniowym orędziu 1981 roku zaapelował do Amerykanów o symboliczne wyrażenie jedności z ofiarami komunistycznego reżimu w Polsce. Świece zapalane w milionach amerykańskich domów miały być znakiem protestu przeciw dławieniu wolności i praw człowieka.

13 grudnia 2012 roku o 19.30 postawmy w oknach naszych domów Światło Wolności lub zapalmy je wirtualnie za wszystkich tych, którzy 30 lat temu cierpieli i ginęli w wyniku represji reżimu generała Jaruzelskiego. Pokażmy nasze przywiązanie do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.

13_12_ulotka_0113_12_ulotka_02

Zapraszamy do udziału w konkursie IPN na najlepszą fotografię przedstawiającą akcję „Światło Wolności”. Zdjęcia prosimy nadsyłać do 17 grudnia 2012 na adres: edu@ipn.gov.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Wirtualne Światło Wolności: www.ipn.gov.pl lub www.pamiec.pl/13grudnia

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *