Niedziela dla Zdrowia oraz Akcja Krwiodawstwa- dziękujemy

W dniu 27 maja br. odbyła się VIII edycja  Akcji Honorowego Oddawania Krwi połączona tym razem  o „Niedzielę dla Zdrowia” dla całych rodzin , a także  z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W tym roku zgłosiły się 22 osoby z czego krew oddało 17 dawców  tj.  7, 5 l.  krwi oddanej dla potrzebujących. Jak co roku pobór krwi sprawnie i bezboleśnie przeprowadziły pielęgniarki z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Tarnowie.  Dzięki uprzejmości Mościckiego Centrum Medycznego bezpłatnie wykonywane były badania m.in. pomiar ciśnienia, cukru, porady fizykoterapeutyczne itd. Dzięki życzliwości Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach dzieci mogły skorzystać z dmuchanego zamku , natomiast Stowarzyszenie CASTOR częstowało dzieci słodkościami  i lodami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w tak szczytnej akcji . Szczególne podziękowania kierujemy do pana  Prezesa Mościckiego Centrum Medycznego  pana Dyrektora  Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach,  pani Dyrektor i Grona Pedagogicznego  Szkoły Podstawowej w Rudce.

fot. Monika Kwiecień


W niedzielę 27 maja 2018 roku w godz. 10:00 do 14:00 w Domu Kultury w Bobrownikach Małych odbędzie się VIII edycja akcji oddawania krwi z przeznaczeniem dla dzieci leczonych onkologicznie oraz bezpłatne badania  i porady  wykonywane przez Mościckie Centrum Medyczne: pomiar ciśnienia, saturacja, kinesiotaping, pomiar cukru, porady fizjoterapeutyczne, badanie i terapia manualna kręgosłupa, badania i diagnostyka wad postawy u dzieci.

Dodatkowe atrakcje czekają także dla najmłodszych, w tym bezpłatny park zabaw.

LUDZKIE ŻYCIE W TWOICH RĘKACH

ODDAJ KREW I URATUJ ŻYCIE DRUGIEGO CZŁOWIEKA !!!

 

Serdecznie zapraszają

Sołtys Rada Sołecka Bobrownik Małych

Stowarzyszenie CASTOR Z Bobrownik Małych

Partnerzy:

Mościckie Centrum Medyczne, Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, Klub HDK PCK W Gminie Wierzchosławice.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *