Chcę, wybieram, decyduję – Święto projektu

100x100rownac_szanseW niedzielę, 8 czerwca 2014roku w Bobrownikach Małych świętowaliśmy dwudziestą piątą rocznicę upadku komunizmu. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Chcę, wybieram, decyduję” finansowanego z grantu „Równać Szanse 2013”, konkursu specjalnego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

 

Do niedzielnego święta przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, starannie planując jego scenariusz. Rozpoczęliśmy o godzinie szesnastej. Szybko rozdzieliliśmy pomiędzy siebie pędzle i farby. Połowa grupy w artystyczny sposób przygotowywała kartonowe urny nawiązujące do wyborów z roku 1989 – a druga część grupy zajęła się wykonaniem rocznicowego graffiti.Słoneczna pogoda ściągnęła wiele osób, które z zainteresowaniem śledziły nasze prace.

 

Następnym punktem dnia, była gra terenowa. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań, by przystąpić do poszukiwania ukrytej nagrody. Zadanie wcale nie było łatwe, bo nagrodę ukrył osobiście Sołtys Bobrownik  Małych Leszek Katra. Szczęście dopisało Oli Pyrchli. Po wręczeniu nagród, rozpoczęliśmy grillowanie. Apetyczne zapachy znad gorącego rusztu zwiastowały, że za chwile czeka nas zasłużony posiłek. Wieczorem pełni wrażeń i dobrego humoru rozeszliśmy się do domów.

 

Szczególne słowa podziękowania chciałbym wyrazić panu Franciszkowi Kwietniowi za udostępnienie miejsca na prezentacje naszej pracy.

 


Fot:Franciszek Wrona,Tomasz Pyrchla

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. BOBROWIAK pisze:

    Wolność to nie slogan, ale prawa i obowiązki obywatelskie.

    • . pisze:

      Jeżeli młodzież poświęca swój wolny czas i z pasją podchodzi do uczczenia narodowych rocznic to chyba najlepiej świadczy o tym,że dobrze rozumieją tak prawa jak i obowiązki „obywatelskie”, a przede wszystkim poważnie traktują patriotyzm lokalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *