Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Wierzchosławicach przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy  Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Są to:

  • Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książki w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia;
  • Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia, nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym z terenu całej gminy. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Czytelnictwa osoby  z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszenie”Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom , cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Szczegóły na stronie https://www.biblioteka.wierzchoslawice.pl/czytak-dla-osob-niewidomych-i-niedowidzacych/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *