„Dzień Bobra 2021” w Bobrownikach Małych – podsumowanie

W sobotę ( 3.07)  w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych odbyła się 11 edycja „ Dnia Bobra” . Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Jacek Hudyma Wicestarosta Powiatu Tarnowskiego, Andrzej Mróz Wójt Gminy Wierzchosławice, Maria Lech Radna Gminy Wierzchosławice, Maria Pochroń Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce, Ks. Piotr Gawełda Proboszcz Parafii w Rudce. Niestety nie odbyło się to tak jakbyśmy sobie życzyli zabrakło wiele atrakcji dla całych rodzin, wesołego miasteczka, przejażdżki bryczką  i wiele innych ,  ale i tak mimo niesprzyjającej aury na zewnątrz po części   zrealizowaliśmy zaplanowany program.

Pierwszym punktem programu było rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Jak bóbr nad stawem zamieszkał” w którym uczestniczyły dzieci z terenu gminy Wierzchosławice. Projekt był współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzchosławicach.

Przed wręczeniem nagród  dzielnicowy st. sierżant   Michał Sabat poinformował  dzieci i  młodzież  o zagrożeniach jakie na nie  czyhają zwłaszcza w okresie wakacji, takich jak alkohol, narkotyki czy Internet. W między czasie rozdane  zostały ulotki informacyjne o zagrożeniach.

Laureatami konkursu  plastycznego zostali: Emilia Czosnyka, Antoni Bułat,  Wiktoria Gola, Karol Goryl, Magda Wawrzon, Aleksander Rodak, Karina Mężyk, Zuzanna Czosnyka, Szymon Sokulski, Dominika Golec, Szymon Kowalczyk, Gabriela Rodak, Wiktoria Mistak, Karol Odbierzychleb, Kinga Odbierzychleb, Karolina Odbierzychleb, Oliwia Padło, Natasza Padło, Gabriela Kosiata, Filip Rodak, Agnieszka Sikora, Adam Sikora, Krzysztof Biały, Karol Barczak, Malwina Barczak, Jadwiga Biała, Gabriela Grzybek, Szymon Tracz, Nikodem Konarski, Szymon Ptak, Piotr Haraf, Nadia Pojasek, Emilia Stawarz, Wojciech Trzewik, Jakub Cichy, Milena Kocik, Roksana Mirek, Artur Wąs, Emily Mróz, Mateusz Smoleń, Oliwia Smoleń, Miłosz Tracz, Milena Wrona, Miłosz Wrona, Alan Wrona.  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody wręczał obecny na miejscu wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. Za promocję konkursów dziękujemy kadrze nauczycielskiej  ze szkół podstawowych w Rudce i Ostrowie.

W kolejnym rozstrzygniętym  konkursie  internetowym, który wywołał wiele emocji i zdrowej rywalizacji był konkurs  „Hity z mojego ogródka” nagrody ufundowały Szkółka Drzewek i Krzewów MARKUS z Krakowa i Firma Handlowo- Usługowa STOKROTKA z Bobrownik Małych, której przedstawicielka Magdalena Kwiecień wręczała nagrody.

Według głosowania internautów, najwięcej głosów zdobyli kolejno : Piotr Baran (1120), Gosia Kabat (621), Wanda Patulska (483), Dorota Zuziak (423), Marzena Kwa (266), Ewelina Gola (211), Bogusław Patulski (186), Joanna Majcher (182), Zdzisław Drobot (144), Magdalena Kwapniewska ( 133), Jolanta Miśtak (111), Ewelina Dulian (78), Danuta Szumlańska (66), Ewa Kurtyka (61), Wiktoria Szczepańska (61), Julka Szczepańska (56), Magdalena Ciupek (48), Ewa Klimek-Kosiata (40), Monika Rodak-Goryl, (39), Zofia Skrabacz (38), Katarzyna Barczak (37), Danuta Wrona (25), Monika Smoleń (24), Andrzej Skrabacz (23). Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Natomiast konkurs dla dzieci „Mam Talent”  to już pasmo niekończących się braw, ponieważ wykonawcy na scenie byli fantastyczni i  robili wszystko aby zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach Małych i Jeronimo Martins Polska w Wojniczu.

Wykonawcami byli: Zuzanna Czosnyka, Jadwiga Biała, zespół Patrycja Baran, Sandra Kabat, Wiktor Stawarz, Mikołaj Guzy, zespół Dominika Golec, Natasza Padło, Zuzanna Panek, Anna Król, Oliwia Padło, duet Gabriela Grzybek i Natalia Sokulska, Tobiasz Dębosz, Kacper Guzy. Jury w składzie ; Dominika Ramian Wydawnictwo Edukacyjne Zajon, Maria Pochroń dyrektor szkoły podstawowej w Rudce  i Maria Lech radna gminy Wierzchosławice  oraz przedstawiciele sponsorów,  wicestarosta powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma i prezes OSP w Bobrownikach Małych Bogdan Rodak wręczyli nagrody. Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy.

Po tych pełnych emocji i wzruszeń występach nadszedł czas na Urodzinowy Tort  z okazji 10-lecia Stowarzyszenia CASTOR. Śliczny i jak się okazało według opinii degustujących uczestników imprezy, pyszny tort przygotowała Magdalena Kwapniewska, za co serdecznie dziękujemy.  

Z tejże okazji  prezes OSP BM Bogdan Rodak złożył bukiet kwiatów z życzeniami na ręce prezes stowarzyszenia Doroty Katry,  niespodziewany  bardzo miły gest, za który również serdecznie dziękujemy.

Przyszedł  czas na zabawę  z animatorami Fabryki Radości, którzy już dopilnowali aby dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w różnych konkursach i zabawach.

Kolejnym punktem programu był  występ formacji tanecznej A&J GIRLZzz SQUAD ze szkoły tańca A&J Dance Mind. Anna Siwek Jakub Motyka w Tuchowie. Szybko, bardzo energetycznie i żywiołowo tak można opisać to co działo się podczas występu 11 dziewczyn, które dały dużo czadu i  radości widzom, a że się podobało świadczyły o tym bisy. Dziękujemy serdecznie Justynie Curyło.

Przed finałem boberkowych skarbów czyli losowaniem głównych nagród sekretarz Stowarzyszenia  Katarzyna Stawarz, podsumowała nasze 10-letnie działania. Najbardziej wzruszającym momentem były gratulacje i podziękowania dla Stowarzyszenia. Czuliśmy się bardzo wyjątkowo, a co z kolei dodało nam sił i wiary, że razem możemy więcej zrobić dla naszej lokalnej społeczności i dać dobry przykład młodszemu pokoleniu. Dziękujemy za oprawę muzyczną Zdzisławowi Bartnikowi  i  Monice Kwiecień za uwieńczenie naszego wyjątkowego  dnia .

W tym roku losowania głównych nagród podjął się Boberek Alanek a super nagrody wręczali m.in. Maria Lech radna gminy Wierzchosławice, Mirosław  Padło Firma MIROSPORT, Jacek Bryl prezes Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach, Aneta Skrabot wiceprezes stowarzyszenia CASTOR, Danuta Szumlańska przewodnicząca KGW „Bobrowianki” z Bobrownik Małych, Dorota Katra sołtys Bobrownik Małych.

Impreza zakończyła się zabawą taneczną z oprawą muzyczną zespołu BLACK BAND i jubileuszową niespodzianką z okazji 10-lecia stowarzyszenia.

Całkowity zysk z rozprowadzanych cegiełek oraz darowizny od sponsorów na leczenie trzyletniej Martynki z Bobrownik Małych wyniósł 6480 zł

Impreza w całości zorganizowana była ze środków uzyskanych z dotacji, darowizn i prac społecznych, tymi darczyńcami byli także wszyscy ludzie dobrej woli , Państwa ofiarność a nawet sama obecność, świadczyła o dużym zaangażowaniu w życie Bobrownik Małych. Podobnie jak w ubiegłych latach  stała się okazją do podzielenia się sercem z innymi i przyczyniła się do integracji środowiska lokalnego.          Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Dnia Bobra, sponsorom,  przedstawicielom władz powiatowym i samorządowych, gościom, którzy uświetnili swoją obecnością naszą imprezę, dziękujemy za ofiarność, życzliwość,  słowa uznania od indywidualnych osób które podczas imprezy przekazywały pieniądze na rzecz akcji z dobroci serca . Dziękujemy wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia w szczególności  wszystkim wspaniałym ludziom  którzy tak ochoczo pomagali przy organizacji tej imprezy w tym roku.

W trakcie imprezy z dużą satysfakcją przekazywaliśmy całej społeczności informację o naszych sponsorach, gdyż taka postawa zasługuje na najwyższy szacunek.

 Sponsorzy imprezy „Dzień Bobra 2021”:

 • Starostwo Powiatowe w Tarnowie
 • Gmina Wierzchosławice
 • Radna Gminy Wierzchosławice  Maria Lech
 • Sołtys Bobrownik Małych Dorota Katra                                                                                
 • Firma BRUK-BET Nieciecza Krzysztof Witkowski
 • Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych STRUNBET Bogumiłowice Andrzej Łuszpak
 • MIROSPORT spływy kajakowe i pontonowe Dunajcem Anna i Mirosław  Padło
 • APM -Akcesoria Płyty Meblowe Tarnów
 • Zarząd KRUSZGEO Rzeszów
 • Szkółka Drzew i Krzewów MARKUS Kraków Marek Gurgul
 • Powiatowe Zrzeszenie Klubów Sportowych Jerzy Bąk
 • Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach Jacek Bryl
 • Firma Handlowo-Usługowa STOKROTKA w Bobrownikach Małych Jadwiga Kwiecień
 • Salon Fryzjerski Wantuch Studio Karolina Wantuch
 • Sady Podkarpackie Michał Przydzielski
 • FHU ROPIKO Łęg Tarnowski
 • Jeronimo Martins Polska w Wojniczu
 • Zakład Instalacji Sanitarnych MARIO Piotr Kogut
 • Koło Gospodyń Wiejskich ” Bobrowianki”  z Bobrownik Małych
 • OSP Bobrowniki Małe
 • Zarząd Klubu Sportowego w Bobrownikach Małych
 • Klub” Seniora +”  w Wierzchosławicach
 • Wydawnictwo Edukacyjne Zajon Dominika Ramian
 • Pani Jadwiga Baranowska-Golonka
 • Gospodarz Domu Sportu w Bobrownikach Małych Grzegorz Gruszkowski
 • Stowarzyszenie CASTOR 

Partnerzy:    

FB Serwis Karpatia, Proboszcz Parafii w Rudce ks.Piotr Gawełda, Szkoła Podstawowa w Rudce, Spółka Pastwiskowa w Bobrownikach Małych

Organizatorzy:  Sołtys i Rada Sołecka Bobrownik Małych oraz Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych CASTOR            

                                            fot. Monika Kwiecień


Serdecznie zapraszamy 3 lipca 2021 (sobota) na plac obok Domu Kultury  i Sportu na XI edycję imprezy kulturalno-charytatywnej „Dzień Bobra 2021”

W programie:

14:30 Finał i wręczenie nagród w konkursach- „Jak bóbr nad stawem zamieszkał” oraz „Hity z mojego ogródka”

15:30 Konkurs dla dzieci „Mam Talent”

Projekt współfinansowany przez Gminną Komisję RP Alkoholowych w Wierzchosławicach

16:30 Animacje dla dzieci z Fabryka Radości

18:30 Występ formacji tanecznej A&J GIRLZzz SQUAD

19:00 Finał boberkowych skarbów – losowanie główne

19:30 Zabawa taneczna

Jubileuszowe niespodzianki z okazji 10- lecia Stowarzyszenia CASTOR

Atrakcje dla całych rodzin: wesołe miasteczko, przejażdżka bryczką, stoiska gastronomiczne, boberkowy skarbiec z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu Martynki z Bobrownik Małych, która urodziła się ze złożoną wadą serca.

 ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.