Dzień Kobiet w Bobrownikach Małych

” Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

Uroczyste obchody Dnia Kobiet w Bobrownikach Małych stają się tradycją . Spotkanie rozpoczęło się złożeniem  serdecznych  życzeń  dla wszystkich Pań oraz Panom, którzy w ten dzień obchodzili swoje święto  przez  organizatorów uroczystości  oraz przez Pana Andrzeja Mroza Wójta Gminy Wierzchosławice, który  obdarował Panie goździkami  i Pana Marka Podrazę  Radnego Powiatu Tarnowskiego, który obdarował Panie słodkościami. Nie zawiedli zaproszeni goście Pani Maria Lech   Radna Gminy Wierzchosławice, Pani Maria Pochroń Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce , nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Rudce Panie Ilona Kędzior, Marta Boryczko, Katarzyna Sroka, Pani Marta Strączyńska Dyrektor CKWP w Wierzchosławicach, Pan Jacek Bryl Prezes Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne z Wierzchosławic wraz z żoną , Panie z KGW z Komorowa i Rudki, Druhowie OSP  BM z Komendantem Krzysztofem Durdkiem na czele.

Jak co roku staramy się aby uczestnicy imprezy dobrze się bawili więc w tym roku zaprosiliśmy Zespół „Mali Swojacy” pod przewodnictwem Pani Pauliny Pochroń . Zespół   pielęgnuje  tradycje ludowe i zachowuje dziedzictwo narodowe, utrwalają je w postaci tańców i pieśni .  Spotkania takie jak to są okazją do poznania kultury  ale stwarzają tez okazje do spotkania i dialogu młodych ludzi, twórców kultury a także do nawiązania nowych znajomości. Występ jak zawsze zresztą spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony publiczności za co serdecznie dziękujemy.

Kolejnym punktem programu był wyjątkowy  koncert premierowy „Zespołu Cheesgraters ” w skład którego wchodzi  utalentowana  muzycznie młodzieży wraz z długoletnim doświadczeniem jednego z muzyków  . W swoją muzykę wkładają ogrom pracy i serca dzięki czemu nam odbiorcom dostarczyli  najlepszych wrażeń i emocji.

Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ciało. Smaczne ciasta oraz mała czarna przygotowane przez KGW „Bobrowianki” i w tym miejscu dziękuję Paniom  Marii Lech, Danucie Szumlańskiej, Marii Kwapniewskiej, Małgorzacie Igiel, Karolinie Ludwa – Lizak, Marii Nadolskiej, Anecie Kołodziej oraz  ze Stowarzyszenia CASTOR Paniom Katarzynie Stawarz, Natalii Kowalik, Dorocie Katra oraz Panu Damianowi Pytko.

Organizatorzy  serdecznie dziękują   za oprawę fotograficzną  Panu Robertowi Brylowi, Patrycji Baran (Imprezowy Region),  Tomaszowi Pyrchla ,  za akompaniament  Panu Krzysztofowi Judaszowi, za słodkie prezenty KGW z Komorowa oraz Krzysztofowi Durdkowi Komendantowi OSP w Bobrownikach Małych.

Składamy serdeczne słowa podziękowania dla  wszystkich , którzy  w tak sympatycznej atmosferze w tym dniu świętowali z nami.

fot. Robert Bryl

fot. Tomasz Pyrchla


Sołtys i Rada Sołecka Bobrownik Małych , Stowarzyszenie CASTOR z Bobrownik Małych i KGW „Bobrowianki” z Bobrownik Małych  serdecznie zapraszają wszystkich  Mieszkańców  Gminy Wierzchosławice na obchody Dnia Kobiet które odbędą się w niedzielę 10 marca 2024 r. o godz. 16:00 w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych.

W programie :

  • Występ Małych Swojaków
  • Koncert nowo powstałego Zespołu „Cheesgraters”
  • słodki poczęstunek przy kawie

Zapewniamy dobrą zabawę .Serdecznie zapraszamy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *