Nowe książki w bibliotece – Październik 2014

100x100-ksiazkiWybrane propozycje nowości wydawniczych w Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Małych zakupione ze środków Biblioteki Narodowej.

Duch-starej-kamienicy_Anna-Onichimowska,images_product,29,978-83-7672-207-8„DUCH STAREJ KAMIENICY” – ANNA ONICHIMOWSKA

Książka opowiada opowiada o przyjaznym i sympatycznym duszku imieniem Maciek, który mieszka w starej kamienicy. Jest bardzo przyjaznym duchem i chce pomagać lokatorom kamienicy a nie ich straszyć. Autorka stworzyła nietypowego bohatera, który może zyskać akceptację otoczenia i znaleźć przyjaciół.


Dolina-Swiatla_Aleksander-Minkowski,images_product,29,978-83-7791-265-2„DOLINA ŚWIATŁA” – ALEKSANDER MINKOWSKI

Opowieść o przyjaźni,miłości i buncie przeciw złu. Szesnastoletni Marcel trafia do sanatorium gdzie diaboliczny doktor jest bezlitosnym despotą. Chłopak nie godzi się na takie łajdactwo, nikczemność , podejmując walkę i jednocześnie przezywając swoja wielką miłość.


przysłowia polskie„PRZYSŁOWIA POLSKIE”

Książeczka ta, odpowie na tak częste zadawane przez dzieci pytanie: A co to znaczy, że….? Każdy na codzie używa popularnych przysłów, a ciekawe dzieci chcą wiedzieć dlaczego tak mówimy i co to oznacza. Ta wesoła książeczka wyjaśni im to za pomocą krótkich humorystycznych wierszyków, które łatwo zrozumieć i zapamiętać.


„WYSPA NA PRERII” – WOJCIECH CEJROWSKIWyspa-na-prerii_Wojciech-Cejrowski,images_product,3,978-83-7785-525-6

Cejrowski umie ciekawie i mądrze opowiadać,a do tego wesoło. Większość Polaków nie czyta książek,mimo to trzy poprzednie książki Cejrowskiego to ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Ta książka jest o kowbojach z Arizony, styl życia na prerii zadziwia nawet , tych, którzy dobrze znają Amerykę. Dziki zachód dawno przestał być dziki, ale mieszkańcy prerii wciąż o tym zapominają.


Wilcze-przesilenie_Anne-Rice,images_product,31,978-83-7818-554-3„WILCZE PRZESILENIE” – ANNE RICE

Autorka bestsellerowego „Wywiadu z wampirem” zaskakuje czytelników, prezentując zagadkowy świat wilkołaków, odważna wizje tego co może kryć się w tajemniczych, dzikich rejonach kalifornijskiego wybrzeża.


Lamiac-zasady_Barbara-Taylor-Bradford,images_product,11,978-83-7943-768-9„ŁAMIĄC ZASADY” – BARBARA TAYLOR BRADFORD

Pisarka literatury kobiecej powraca do swojej pierwszej bohaterki, nieobliczalnej Emmy Harte. Kobieta, która przedstawia się jako M, po traumatycznych przeżyciu opuszcza rodzinny dom w Anglii i wyrusza na wybiegi wielkich salonów mody od Paryża po Nowy Jork. M jednak nie jest bezpieczna, blask jupiterów, przyciąga uwagę groźnego psychopaty. Dziewczyna musi zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić siebie i swoich najbliższych nawet złamać wszelkie zasady.


pamięć miłości„PAMIĘĆ MIŁOŚCI” – AMINATTA FORNA

Epicka opowieść o miłości, zdradzie , przyjaźni wierności młodzieńczym ideałom, osadzona w ogarniętej wojną domową zachodniej Afryce. Czyta się tę powieść z wielkimi emocjami ze względu na mroczną i wstrząsającą tematykę. Nie jest to książka lekka i przyjemna, ale trudno się od niej oderwać, gdyż chcesz jak najszybciej poznać losy  jej bohaterów.


Ta-chwila_Douglas-Kennedy,images_product,17,978-83-7943-300-1„TA CHWILA” – DOUGLAS KENNEDY

Wspaniała , wzruszająca, wielowątkowa powieść, która na długo pozostaje w pamięci. Historia miłość i tragicznej, utraconej, ale nie dającej o sobie zapomnieć.Historia uczucia, które zaciera granice między przeszłością a teraźniejszością, pokazuje, jak historia czasem staje się chwilą obecną. Jest to książka , która porusza, wstrząsa, wnika w głąb serca i na długi czas, pozostaje w pamięci czytelnika.


„SEKTA” – GRAHAM MASTERTONsekta

Kolejny thriller Mastertona tym razem o wartkiej akcji i niezmiernie szybkim tempie, gdzie czytelnik nie ma chwili wytchnienia. W książce pojawia się tez motyw miłości, o którą toczy się zawzięta i pełna pasji8 walka. Warto poświęcić nieco czasu i poznać Mastertona od tej strony , bez demonów i innych paskudów gdzie człowiek stanowi największe zagrożenie i trudno będzie takiego wroga unicestwić. Wciągająca historia na nadchodzące jesienne wieczory.


„EWANGELIA KRWI”- JAMES ROLLINSewangelia krwi

Ewangelia krwi to opowieść o przepowiedni, zaginionej książce, która może odmienić bezpowrotnie losy świata. Powieść przygodowa zawierająca w sobie wątki archeologiczne, religijne, fantastyczne i sensacyjne, które poprzez złożoność fabuły i wartką akcję potrafią zawładnąć naszym umysłem.

 Przechwytywanie2-1024x373

Możesz również polubić…