Tydzień Bibliotek 2012 w Bobrownikach Małych – Zakończony

100x100-bibiotekaW dniu 8 maja 2012 czyli w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek odbyła się w bibliotece projekcja filmu w reżyserii A. Wajdy pt. „Korczak” . Film ten przybliżył widzom postać Janusza Korczaka , działacza na rzecz praw dzieci, autora książek dla dzieci i współtwórcę Domu Sierot dla dzieci żydowskich w Warszawie. Dzięki staraniom rzecznika Praw Dziecka, Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Janusza Korczaka. Przed projekcją filmu Aleksandra Pyrchla odczytała Apel Twojego Dziecka wg Korczaka. Spotkanie zakończyło się wymianą opinii na temat filmu i nie tylko przy słodkim poczęstunku, uczestnicy miło spędzili wieczór.
W dniu 10 maja 2012 przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Rudce wraz ze swoja opiekunką Panią Marią Padło odwiedziły naszą placówkę . Dzieci po krótkiej prezentacji biblioteki bardzo chętnie wzięły udział w zawodach czytelniczych i odpowiadały na zagadki dla nich przygotowane. Następnie ochoczo zabrały się do kolorowania postaci bajkowych. Na zakończenie wesołego i pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały małe upominki i zapowiedziały, że będą częściej przychodzić do biblioteki.

W dniu 12 maja 2012 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzchosławicach odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Na Jagody” w którym uczestniczyli Martynka Sitko i Michałek Stawarz z Bobrownik Małych.

W Tygodniu Bibliotek dzieci odwiedzające bibliotekę chętnie malowały postacie z bajek, a ich dzieła umieszczone zostały w galerii prac pn. „Kolorowy zawrót głowy”.

Serdecznie dziękuję wszystkim Czytelnikom i nie tylko za przekazywanie książek placówce. Ogłoszona akcja przyniosła zamierzony efekt, otrzymaliśmy od Państwa książki w większości nowe, ale równie pięknie dziękujemy i za te używane, jeszcze parę lat posłużą innym czytelnikom. Ogłoszona akcja trwa nadal i można przekazywać książki do biblioteki, za co z góry bardzo dziękujemy!!!Fotografie: Dorota Katra.


tydzien_bibliotek

Biblioteka Publiczna w Bobrownikach Małych zaprasza na IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pt. „Biblioteka ciągle w grze”, 8-15 maja 2012 r.

W programie:

  • 8-15 maja „Kolorowy zawrót głowy”: malujemy postacie z bajek – w godzinach pracy biblioteki
  • 8 maj , godz. 18.00 „Wtorek z Korczakiem”, projekcja filmu pt.”Korczak” reż. Andrzeja Wajdy oraz wystawa pt.””Rok 2012 rokiem Janusz Korczaka”
  • 10 maja „Zawody czytelnicze”, przedszkolaki odwiedzają bibliotekę.
  • 12 maja , rozstrzygniecie gminnego konkursu plastycznego „Na jagody”
  • 14 mają, godz. 16.00 „Bransoletki w kolorze tęczy”, warsztaty mulinowe

Akcja „Podaruj bibliotece książkę”

Zachęcamy wszystkich Czytelników i nie tylko do przekazania książek bibliotece, które już przeczytaliście, a zalegają półki i żal wyrzucić. Chętnie przyjmiemy książki nowsze i w dobrym stanie w szczególności dla dzieci i młodzieży, beletrystykę, lektury szkolne, książki historyczne i popularnonaukowe, o aktualnej tematyce. Na pewno nie będzie to łatwa decyzja gdyż Wasze księgozbiory są bezcenne i darzycie je dużym sentymentem, ale ile satysfakcji przyniesie chęć pomocy i dzielenia się z innymi. Pozwólcie książkom nadal żyć.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o oddanie przetrzymywanych książek, zwłaszcza lektur szkolnych które w roku szkolnym są najbardziej potrzebne, a których ilość jest nie wystarczająca do potrzeb !!!

Serdecznie zapraszamy !!!

Możesz również polubić…