Tydzień Bibliotek 2014 – podsumowanie

TB

W dniach od 8 do 15 maja Bobrowska Biblioteka obchodziła swoje święto, w dniach tych dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek 2014. Czytanie łączy pokolenia”.

W tym roku do naszej placówki zapraszaliśmy zarówno dzieci jak i starszych czytelników by u jednych zaszczepić zamiłowanie do czytania u drugich rozwijać pasje czytelnicze.

W gminnym konkursie plastycznym na ilustracje do jednego z wybranych wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny nasze dwie czytelniczki: Julia Szczepańska i Wiktoria Szczepańska otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy.

Spotkanie dla starszych czytelników odbyło się w iście podróżniczej atmosferze, dzięki wykorzystaniu sprzetu audiowizualnego mogliśmy oglądać slajdy i w ten sposób przenieść się w podróż po Azji i obu Amerykach  z Martyna Wojciechowską prowadzone przez podróżnika amatora.

W kolejnym dniu na spotkaniu z Bajkami Naszych Rodziców, najmłodsi czytelnicy z wielkim zaciekawieniem słuchali i oglądali bajki, które uwielbiali ich rodzice. Za pomocą projektora z przesuwającymi się slajdami obejrzeli” Bolka i Lolka” a przy okazji poznali historię tych dwóch sympatycznych chłopców, których zna przecież cała Polska oraz koleją legendarną postać polskich bajek„Reksia”wesołego pieska.Widownia była zaskoczona i zdziwiona dawną technika obrazu ale jednocześnie wszyscy polubili nowe – stare bajki i stwierdzili, że rodzice tez oglądali fajne bajki.

Popołudniowe spotkania dzieci z książką zaowocowały galerią prac pn.”Galeria Wielbicieli Książek”, prace można podziwiać jeszcze cały tydzień.

Dziękujemy wszystkim za życzenia i zapraszamy za rok w maju.


TYDZIEŃ BIBLIOTEK

8 – 15 MAJA 2014

 Biblioteka Publiczna w Bobrownikach Małych

                                 „Czytanie łączy pokolenia”

W programie:

8-15 maja  Galeria wielbicieli książek – popołudniowe spotkania dla dzieci / wystawa prac/.

10 maja Gminny konkurs plastyczny do wierszy E.Szelburg Zarembiny- rozstrzygnięcie.

13 maja Spotkanie dla starszych czytelników biblioteki w ramach Stowarzyszenia CASTOR

15 maja Bajki naszych rodziców – prezentacja multimedialna dla przedszkolaków.

Serdecznie zapraszamy

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *