Obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Bobrownikach Małych- fotorelacja

Po raz siódmy  spotkaliśmy się 11 listopada w Bobrownikach Małych aby wspólnie uczcić 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po złożeniu kwiatów  i zapalenie zniczy na cmentarzu wojennym  przez delegacje władz powiatowych i samorządowych oraz lokalne stowarzyszenia , odśpiewano hymn państwowy.

Następnie głos zabrał wójt gminy Wierzchosławice pan Andrzej Mróz oraz wicestarosta powiatu tarnowskiego pan Jacek Hudyma. Kolejnym punktem uroczystości była rodzinna niepodległościowa  gra terenowa  do współzawodnictwa przystąpiły 4 rodziny – Barczaków, Ciupków, Naklickich oraz Odbierzychlebów . Rodziny wykazały się wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami jednak najważniejsza była współpraca członków rodziny i dobra zabawa.Jednocześnie odbywał się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu pani Ewy Judasz-Jakubiak. Po zakończeniu gry , wyniki ogłosił jeden z  członków komisji , pierwsze miejsce zajęła rodzina Odbierzychlebów, drugie rodzina Naklickich, trzecie rodzina Ciupków i czwarte rodzina Barczaków. Serdecznie gratulujemy wszystkim rodzinom i dziękujemy za wzięcie udziału w grze. Nagrody wręczali wójt gminy i wicestarosta powiatu tarnowskiego.  Dziękujemy członkom komisji konkursowej panu Jackowi Skrabotowi, państwu Iwonie i Franciszkowi Wronom, pani Ewelinie Gola, panu Michałowi Stawarzowi.                                                                                                  

 Nagrody były sponsorowane przez Gminę Wierzchosławice i Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Ostatnim punktem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana Damiana Barnasia, któremu serdecznie dziękujemy za wspólne śpiewanie   w tak radosnym dniu oraz degustacja  bigosu, kiełbasek z grilla, ciast . W tym miejscu dziękujemy pani Marii Lech, pani Marii Nadolskiej oraz pani Małgorzacie Gieroń za smakołyki . Pani Joannie Golec dziękujemy za fotorelację z naszej uroczystości. Pani Jadwidze Kwiecień Firma STOKROTKA za dostarczenie zniczy dla dzieci, które mogły także czynnie wziąść  udział w uroczystości poprzez zapalenie znicza na cmentarzu wojennym. Dziękujemy za piękną paradę koni dosiadanych przez amazonki ze Stowarzyszenia Klub Jeździecki z Komorowa.

Projekt współfinansowany   przez Gminę Wierzchosławice , Stowarzyszenie CASTOR z Bobrownik Małych i Stowarzyszanie Klub Jeździecki Komorów.

zdj. Joanna Golec


105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

11 Listopada  2023

 

Program uroczystości :

12:00  – Przejazd  konno z flagami  i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. J. Nepomucena na cmentarzu wojennym  w Bobrownikach Małych

12:30 – Niepodległościowa Gra Terenowa

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Ewy Judasz-Jakubiak

Piknik patriotyczny : bigos,  kiełbaski z grilla i wiele innych słodkości oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W przypadku  niesprzyjającej pogody  zapraszamy  do Sali Domu Ludowego  w Bobrownikach Małych

Serdecznie Zapraszamy

 

Projekt współfinansowany przez Gminę Wierzchosławice

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *