Nowe książki w bibliotece dla dzieci – Sierpień 2014

100x100-ksiazkiNowości wydawnicze w Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Małych zakupione z Funduszu Sołeckiego wsi Bobrowniki Małe.

bajeczne-opowiesci-o-krasnoludkach-2„BAJECZNE OPOWIEŚCI O KRASNOLUDKACH” – SYLWIA GLINIEWICZ

Jeżeli drogie dzieci znacie baśnie Andersena i Grimmów, czas poszerzyć swoją wiedzę, zapraszając do siebie krasnoludki, bajeczne opowieści, które przeniosą Was w magiczny świat wyobraźni.


 bajeczki-do-poduszki-2„BAJECZKI DO PODUSZKI”

Ten zbiór pięciu cudownych historii jest doskonały do czytania dzieciom przed snem. Słuchając uroczych baśni, maluch znajdzie się w świecie pełnym magii. Mysia panna młoda, leniwy pasikonik i bardzo przyjazny smok tylko czekają, by zaczarować sny.


eliksir-dobroci-2„ELIKSIR DOBROCI” – MAGDALENA CIESIELSKA

Jest to opowieść o elfiej rodzinie królewskiej ich tajemnicach i przygodach. W książeczce charakterystyczne jest przesłanie przyjaźni, miłości i dobroci wartości ponadczasowe, o których obecnie często zapominamy.


 franek-i-duch-drzewa-2„FRANEK I DUCH DRZEWA” – LECH ZACIURA

Autor opisuje w książce wspaniały świat dzieciństwa, w którym magia dobroci i przyjaźni tworzą wyjątkową atmosferę. Główny bohater Franek wraz ze swoimi niezwykłymi przyjaciółmi przezywa niezwykłe przygody, a wszystko to dzieje się w jego tajemniczym domu i ogrodzie.


kacperek-w-krainie-literek-2„KACPEREK W KRAINIE LITEREK” – RENATA MROZOWICZ – CABAS

Autorka zaprasza dzieci do nauki alfabetu, bo co może być lepszego niż podróż do krainy literek. Kacperek czy na wielbłądzie, czy pływając statkiem odkrywa kolejne literki, które kryją jakąś niesamowitą tajemnicę!


kubus-i-przyjaciele-najlepsi-przyjaciele„NAJLEPSI PRZYJACIELE” – THEA FELDMAN

Książeczka pokazuje dziecku, jak ważne w naszym życiu są przyjaźnie. Kubuś i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu uczą się pomagać sobie wzajemnie, pracować i bawić się razem. Kubusiowa postawa pokazuje jak wiele radości wsparcia i ciepła przyjaciele wnoszą w życie każdego z nas.


smoki-twarza-w-twarz„SMOKI TWARZĄ W TWARZ”

Książeczka prezentująca fantastyczny bajkowy świat smoków. Kolorowe i duże ilustracje sprawiają, że drogie dzieci będziecie miały wrażenie jakbyście znajdowały się twarzą w twarz z tymi niezwykłymi stworami.


wierszykarnia-3„WIERSZYKARNIA” – DANUTA WAWIŁOW

Zbiór pięknych wierszy i bajek, Danuty Wawiłow, dzięki której czytelnicy wkroczą do pełnego tajemnic świata dziecięcych marzeń i fantazji. Ponadczasowe poezje czasem śmieszne czasem straszne, ale na pewno nie nudne.


wedrowki-po-polskich-regionach-2„WĘDRÓWKI PO POLSKICH REGIONACH” – MONIKA BRODOWSKA

Książeczka popularnonaukowa z ogromem ciekawostek na temat przyrody i kultury Polski. Chłopiec Marek Mądrala jest przewodnikiem w tej niezwykłej podróży po świecie wiedzy. Poznasz ciekawostki o zwyczajach ludowych, o śpiących rycerzach, zlotach czarownic, dowiesz się gdzie można wykopać złoto, a gdzie są stare kopalnie i jaskinie. Koniecznie zajrzyj do książki i odkryj Polskę, jakiej dotąd nie znałeś!


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *