Nowe książki w bibliotece – Kwiecień 2010

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Kwiecień 2010.

„Monte Cassino: walki 2 Korpusu Polskiego” – Zbigniew Wawer. Książka ta jest hołdem złożonym żołnierzom 2 Korpusu walczącym w bitwie o Monte Cassino. Głównie opisywana jest walka oddziałów polskich w czwartej bitwie, największej z bitew II wojny światowej na froncie zachodnim. Autor przedstawia morderczy wysiłek żołnierza polskiego oraz tragizm bitwy na podstawie relacji i sprawozdań uczestników walki w maju i czerwcu 1944 roku…

Monte Cassino: walki 2 Korpusu Polskiego - Zbigniew Wawer

„Monte Cassino: walki 2 Korpusu Polskiego” – Zbigniew Wawer

Książka jest hołdem złożonym żołnierzom 2 Korpusu walczącym w bitwie o Monte Cassino. Głównie opisywana jest walka oddziałów polskich w czwartej bitwie, największej z bitew II wojny światowej na froncie zachodnim. Autor przedstawia morderczy wysiłek żołnierza polskiego oraz tragizm bitwy na podstawie relacji i sprawozdań uczestników walki w maju i czerwcu 1944 roku. Większość tych informacji nie była do tej pory znana, tym bardziej trzeba ją przeczytać.

na podstawie www. merlin.pl

CARVING - DEKOROWANIE POTRAW ORAZ STOŁU OWOCAMI I WARZYWAMI KROK PO KROKU - Rajmund Królik

„Carving – dekorowanie potraw oraz stołu owocami i warzywami krok po kroku” – Rajmund Królik

Książka przedstawia kilka przykładów dekorowania potraw, koronkowo ozdobionymi owocami lub warzywami, podnoszącymi jak się okazuje smak potrawy. Chociażby np. wazon z cukinii lub tulipan z marchwi. Każda przedstawiona praca jest zaprezentowana krok po kroku, więc można wertując strony książki samemu pokusić się o zrobienie tak efektownej i imponującej rzeźby.

na podstawie www. merlin.pl

PROROK - Francine Rivers

„PROROK” – Francine Rivers

Prorok to kolejna książka z serii Synowie Pocieszenia. Historia mężczyzny, który wiernie poszukiwał Boga , stojąc w cieniu wybranych przez Niego przywódców, dając z siebie wszystko, wiedział, że nagrodę otrzyma być może dopiero po śmierci. Fascynująca historia człowieka , który służył wiernie Bogu.

na podstawie www. merlin.pl

Nostalgia anioła - Alce Sebold

„Nostalgia anioła” – Alce Sebold

Bajkowa opowieść o miłości, gojeniu duszy, dorastaniu i śmierci. Susie Salmon, 14-letnia główna bohaterka zostaje brutalnie zgwałcona i zamordowana z nieba obserwuje efekty swojej śmierci. Rodziców próbujących pogodzić się z bolesną stratą, detektywa prowadzącego śledztwo w sprawie jej śmierci i w końcu swojego mordercę. W oparciu o książkę nakręcono film , premiera kinowa odbyła się 12 marca 2010.

na podstawie www. merlin.pl

Gone - Zniknęli -Michael Grant

„Gone – Zniknęli. Faza pierwsza – Niepokój” – Michael Grant

Gone to pierwszy prawdziwy thriller dla młodego czytelnika. Niewielkie miasteczko w Stanach Zjednoczonych, środek dnia. Nagle, bezszelestnie i bez zapowiedzi z Perdido Beach i okolic znikają wszyscy dorośli W strefie o promieniu 20 mil nie ma nikogo powyżej piętnastego roku życia. Pozbawieni opieki, środków medycznych i ograniczeń, młodzi ludzie muszą zbudować nowe społeczeństwo. Czy Sam Temple wyjaśni zagadkę Perdido Beach nim skończy piętnaście lat i zniknie? Ma na to dokładnie 299 godzin i 54 minuty.

na podstawie www. merlin.pl

Honor żołnierza - Bogusław Wołoszański

„Honor żołnierza” – Bogusław Wołoszański

„Honor żołnierza” to wspaniały powrót Bogusława Wołoszańskiego do literatury faktu w której osiąga mistrzostwo. Jest to przedstawiony w sześciu rozdziałach piękny i gorzki obraz września 1939 r.

na podstawie www. merlin.pl

Możesz również polubić…