Nowe książki w bibliotece – wrzesień 2015 r.

100x100-ksiazkiNowe książki w Bibliotece Publicznej w Bobrownikach Małych zakupione z Funduszu Sołeckiego sołectwa Bobrowniki Małe.

Oto kilka wybranych propozycji:

pogromca lwów„POGROMCA LWÓW”- CAMILLA LACKBERG

Lackberg jest w świetnej pisarskiej formie, a przykładem tym jest prezentowana książka , w której znajdziemy ciekawe postacie, interesujące zwroty akcji, połączenie starej rodzimej historii z teraźniejszością. Autorka zresztą jak zawsze od pierwszej strony intryguje i nie pozwala oderwać się od książki.


każdego dnia„KAŻDEGO DNIA” – DAVID LEVITHAN

Fascynująca opowieść ukazująca zawiłośći życia i uczuć. To historia A i Rhiannon, którzy próbują odkryć , czy można prawdziwie kochać kogoś, kto każdego dnia jest kimś innym. Książka trzyma w napięciu do końca, porusza wiele ważnych problemów dla nastolatków, m.in. kwestię orientacji homoseksualnej. Levithan pisze w sposób delikatny , bez propagandy i nie nachalności, a raczej ze zrozumieniem dla młodych ludzi.Książka polecana przez czytelnika.


eleonora i park„ELEONORA I PARK” – RAINBOW ROWELL

Bohaterami książki są dziewczyna i chłopak, para nastolatków, którzy początkowo się nie lubią, ale z czasem stają się  sobie coraz bliżsi. Ich znajomość zaczyna się gdy Eleonora jako nowa zjawia się w szkolnym autobusie i siada koło Parka .Książka , która przypomina o magii miłości, znakomicie pokazuje jak zmienia się codzienne funkcjonowanie bohaterów. Książka polecana przez czytelnika.


Gwgwiazd naszych wina„GWIAZD NASZYCH WINA” – JOHN GREEN

Emocjonalna i głęboko poruszająca książka. Szesnastoletnia Hazel, choruje na raka i mimo cudownej terapii, nie wyjdzie z terapii obronną ręką. Na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka poznaje niezwykłego młodego młodzieńca, wówczas następuje zwrot akcji i okazuje się, że jej historia może być napisana całkowicie na nowo. Piękna i smutna historia, trudno po przeczytaniu ochłonąć i to świadczy o znaczeniu tej książki. Książka polecana przez czytelnika.


cudowne tu i teraz„CUDOWNE TU I TERAZ” – TIM THARP

Autor świetnie przedstawił historię dwojga zupełnie różniących się nastolatków, których połączyło  silne uczucie.Największą zaletą książki jest to że nie jest to wygórowana i przesłodzona historia, ale zachwycająca swoją prostotą, pokazuje z czym i z jakimi problemami muszą się zmierzyć młodzi ludzie. Książka polecana przez czytelnika.


dziewczyny z syberii„DZIEWCZYNY Z SYBERII” – ANNA HERBICH

Książka opisuje kobiety, które przeszły przez piekło i nie poddały się. Tragedia każdej z nich zaczęła się podobnie , waleniem kolbami karabinów w drzwi, rozpacz, wagony bydlęce, tysiące kilometrów podróży nie ludzkich warunkach, a tam na Syberii niewolnicza praca, głód, choroby, walka o życie swoje i bliskich.Doświadczyły nie wyobrażalnego cierpienia, jednak nic nie było w stanie ich pokonać.


ekologia„EKOLOGIA – OBRAZKOWA ENCYKLOPEDIA DLA DZIECI”- EMMANUELLE PAROISSIEN

Książka zawiera prawie 500 pytań i odpowiedzi dotyczących ekologii jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla wszystkich. Czytając książkę dowiesz się m.in. jak myć zęby ekologicznie? co wiatr ma wspólnego z elektrownią ?, dlaczego każdy gatunek jest tak cenny?. Książka polecana dla wszystkich, którzy chcą zdobyć szerszą wiedzę ekologiczną.


samochody odkrywanie„SAMOCHODY – ODKRYWANIE ŚWIATA”

Książka zdecydowanie polecana dla młodych  miłośników czterech kółek, przedstawia historię od automobilu po czterokołowe współczesne cudeńka, które obecnie dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Ta bogato ilustrowana książka z pewnością zachwyci pasjonatów motoryzacji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *