XVII Dożynki Powiatowe w Wojniczu

IMG_1137W dniach 29 – 30 .08.2015 r. w Wojniczu odbyły się XVII Dożynki Powiatu Tarnowskiego, gminę Wierzchosławice reprezentowała grupa wieńcowa z sołectwa Bobrowniki Małe.


Jak co roku  wieniec został poświęcony 15 sierpnia br. podczas mszy św. dziękczynnej, następnie 30 sierpnia br. wziął udział w Konkursie Wieńca Dożynkowego w dożynkach powiatowych w Wojniczu. Wieniec zgłosiliśmy w kategorii wieńca współczesnego, wypełniając Kartę Zgłoszeniową dużo wcześniej jako warunek przystąpienia do konkursu i za pośrednictwem CKWP w Wierzchosławicach został złożony w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. W kategorii wieńca współczesnego zgłosiliśmy nasz wieniec a otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii wieńca tradycyjnego, wynika z tego, że wieniec nasz został mylnie zakwalifikowany do kategorii, której nie był zgłoszony i nie spełniał wymogów przypisanych w tej kategorii. Mamy nadzieję, że otrzymamy racjonalne i rzetelne wyjaśnienie zaistniałej pomyłki.

W trakcie dożynek rozstrzygnięto drugi konkurs na Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego nasz sołtys Leszek Katra zajął 6 miejsce. Gratulujemy.

W skład grupy wieńcowej wchodzili: J.Rodak, D. Wrona, K.Stawarz, D.Katra, M.Kabat, S.Kabat, L. Katra,  M.Markiewicz, T.Pochroń, strażacy z OSP Bobrowniki Małe –  K.Durdek, P.Kabat, J. Katra, B.Rodak.

Naszej grupie towarzyszyli: radny powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma, wójt gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg, przewodniczący Rady Gminy Wierzchosławice Artur Jasiński.

fot. Tomasz Pyrchla, Krzysztof Durdek


Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Jacek Hudyma pisze:

    Dla mnie Wasz wieniec był NAJPIĘKNIEJSZY. Dziękuję!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *