Równać Szanse 2013

100x100rownac_szanseStowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych „CASTOR” laureatem Konkursu Specjalnego „Równać Szanse 2013”

Kilka dni temu Stowarzyszenie Rozwoju Bobrownik Małych „CASTOR” podpisało umowę dotacyjną z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Autorem projektu jest Franciszek Wrona, zaś koordynatorem programu została Dorota Katra. Przyznana kwota dofinansowania w wysokości 3000 zł, w znacznej części przeznaczona zostanie na zorganizowanie zajęć i zakup niezbędnego sprzętu. Wartość ogólna całego przedsięwzięcia zamyka się kwotą 4155 zł. Sukces naszego Stowarzyszenia jest tym większy, że na konkurs nadsyłano wnioski z całego kraju, a decyzją Komisji Ekspertów Programu, tylko 15 organizacji otrzymało dofinansowanie, w tym 2 z Małopolski.


Projekt „Chcę, wybieram, decyduję” składa się z kilku łączących się w całość wydarzeń, realizowanych przez młodzież z Bobrownik Małych i okolicznych miejscowości. Chcemy w sposób radosny i twórczy pokazać zmiany jakie zaszły w naszym społeczeństwie w wyniku pierwszych wolnych wyborów z 1989 roku. Spotkamy się z ludźmi pamiętającymi atmosferę tamtych czerwcowych dni oraz zorganizujemy wydarzenia wpisane w przestrzeń publiczną naszej miejscowości. Początkiem czerwca wykonamy mural nawiązujący do obchodzonej rocznicy. Do wspólnego malowania, już dziś, zapraszamy miejscowych działaczy samorządowych oraz wszystkie osoby chcące uczestniczyć w tym wydarzeniu. Później zostanie rozegrana gra uliczna, w scenariuszu której tematem przewodnim będzie odnalezienie urny do głosowania. Na podsumowanie projektu zostanie zorganizowany wyjazd do Sandomierza.

Nasz projekt będzie realizowany w maju i czerwcu 2014 roku.

Zapisy chętnych w godzinach pracy biblioteki w Bobrownikach Małych od 23 kwietnia 2014 roku.
Program i szczegóły projektu zostaną podane przy zgłoszeniu uczestnictwa. Chętnych serdecznie zapraszamy, ilość miejsc ograniczona.

fundacja_logo castor_logo logo-razem-89

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Marcin Baran pisze:

    Duży sukces STOWARZYSZENIA ,GRATULUJĘ NAGRODY,oby tak dalej .

  2. Jacek Hudyma pisze:

    Gratulacje!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *