Tydzień Bibliotek 2011 w Bobrownikach Małych – zakończony

100x100tydzien2011Tydzień Bibliotek 2011 w Bobrownikach Małych – zakończony


Zbiórka książek używanych, gier planszowych oraz puzzli „Podziel się książką” . Bajki i puzzle dostarczyli czytelnicy bibliotek na których zawsze można liczyć.


Spotkajmy się w bibliotece. Dzieci najbardziej były chętne do kolorowania malowanek.

sp01


Lekcja biblioteczna „ W krainie baśni H.Ch. Andersena”. Uczniowie kl.I brali aktywny udział w zajęciach i po małym poczęstunku wrócili zadowoleni do szkoły, deklarując odwiedzanie biblioteki także później.


Wieczornica poświęcona poezji Czesława Miłosza, która po zakończeniu występu młodzieży przerodziła się w wspólne śpiewanie.


Akcja Honorowego Oddawania Krwi – zakończyła się sukcesem. Popularność akcji okazała się tak duża, że jej zasięg przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów: 55 osób oddało honorowo 24,75 litra krwi.


Tydzień Bibliotek 2011
pod hasłem
„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę”
w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobrownikach Małych

tydzien2011

Program:

  • 9– 13 maja „ZBIÓRKA KSIĄŻEK„: zbiórka książek używanych i gier planszowych oraz puzzli dla dzieci leczonych onkologicznie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu – w godzinach otwarcia biblioteki
  • 9 – 13 maja „SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE„: czytamy i malujemy – w godzinach otwarcia biblioteki
  • 9 – 13 maja „MINI – KIERMASZ KSIĄŻEK” z wydawnictwa HAGAN i EGMONT ( ceny promocyjne )
  • 12 maja, godz. 12.00 „LEKCJA BIBLIOTECZNA„: Lekcja biblioteczna dla uczniów klasy I szkoły podstawowej „ W krainie baśni Hansa Christiana Andersena”
  • 13 maja, godz.19.00 „WIECZORNICA„: poświęcona poezji Czesława Miłosza [2011 – Rok Czesława Miłosza]
  • 15 maja, godz. 14.00 – 18.00 „AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

AMNESTIA W BIBLIOTECE !!! W dniach od 01 maja do 31 maja 2011 w bibliotece kolejny raz nie będzie pobierana kara pieniężna za przetrzymywanie książek ponad termin wypożyczenia.

ZAPRASZAMY!!!


Hasło Tygodnia Bibliotek 2011 to dwuwiersz zachęcający do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też bez sprecyzowanego powodu. Ma sprzyjać wytworzeniu się mody na bywanie w bibliotece. Hasło nawiązuje do oczywistego faktu, że biblioteki to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej, spędzania wolnego czasu. Każda cywilizacja chlubiła się posiadaniem bibliotek, choć ich dostępność była oczywiście różna; każde pokolenie ubolewało nad ich niszczeniem i chroniło zasoby na równi z największymi wartościami.

Z biblioteką jest nam po drodze, bo korzystamy z jej usług przez całe życie. Wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Nieważne, czy księgozbiór zawiera wiekowe dzieła historyczne, prace naukowe, czy też powieści lub bajki dla dzieci – ważne, że zawsze służy swym Czytelnikom dostarczając wiedzy, pobudzając wyobraźnię lub dotrzymując towarzystwa w samotności, czy chorobie. Hasło Tygodnia Bibliotek 2011 umożliwia pokazanie, że kontaktu z książką nie zastąpi cud techniki, ani żadna inna, choćby najbardziej nowoczesna forma przekazu. Z drugiej strony współczesna biblioteka nie boi się nowinek technicznych ułatwiających korzystanie z jej zbiorów. . Biblioteka jest bliska swoim użytkownikom.

Hasło odnosi się nie tylko do biblioteki jako lokalu, którego nie należy omijać. Coraz większego znaczenia nabiera wirtualne wejście do biblioteki, gdzie na jej stronie internetowej możemy uzyskać wiele informacji dot. zarówno gromadzonych zbiorów, jak i organizowanych wystaw, spotkań z ciekawymi ludźmi, zamówić do wypożyczenia książkę, lub poprzez Gadu-Gadu skontaktować się bezpośrednio z bibliotekarzem.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2011 umożliwia prezentację różnorodnych relacji bibliotekarzy z czytelnikami, niezależnie od rodzaju bibliotek, wieku i gustów odwiedzających je osób. Biblioteka jest skarbnicą, której nie sposób ominąć na swej drodze.

Żródło: Ogólnopolski Portal Bibliotekarski SBP

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *