Nowe książki w bibliotece – Październik 2010

100x100-ksiazkiNowe książki w bibliotece – Październik 2010.

„Dom nad rozlewiskiem” „Powroty nad rozlewiskiem” „Miłość nad rozlewiskiem” – Małgorzata Kalicińska, to trzy części bestsellerowego cyklu powieściowego pisarki. Wypowiedż Zofii Kucówny najlepiej opisuje tenże cykl: „Książki Kalicińskiej budzą w człowieku nostalgię i tęsknotę do natury, rodziny do normalnego życia. Wyzwalają uczucia, o które tak trudno w dzisiejszym świecie. Powieści te mają tyle samo zwolenników co przeciwników dlatego proponuję samemu się przekonać, które opinie są obiektywne…

Trylogia Millennium- Sting Larsson

Trylogia Millennium – „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” „Dziewczyna, która igra z ogniem” „Zamek na piasku, który runął” – Sting Larsson

To książki wciągające i czyta się je bardzo szybko .Każdy tom można pochłonąć w dwa popołudnia , sensacyjne historie, super opisane i osadzone w realiach. Dzięki napięciu, jakie stwarza autor , od lektury po prostu nie można się oderwać , co więcej opisane historie dają czytelnikom wiele do myślenia, ukazując w dosyć brutalny sposób okrutną rzeczywistość, stały się bestsellerami wydawniczymi na świecie ( w Sztokholmie już są nawet wycieczki śladami pisarza i bohaterów „Millennium”: Blamkvista i Salander) te książki po prostu TRZEBA PRZECZYTAĆ!!!

Nornic Walking dla Ciebie – Małgorzata Figurska, Tadeusz Figurski

„Nornic Walking dla Ciebie” – Małgorzata Figurska, Tadeusz Figurski

To poradnik dla każdego kto chce się nauczyć techniki nornic walking i poznać jego zalety. Jest to ciekawa i przyjemna forma odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Trenować może każdy młodszy czy starszy, angażując trzy poziomy aktywności – zdrowie, fitness i sportowy. Główne zalety nornic walking to ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienia całego organizmu. Polecam ten sposób spędzenia wolnego czasu, ponieważ sama jestem praktykującą zwolenniczką tej formy rekreacji.

Ala Makota. Maksymalnie ja - Małgorzata Budzyńska

„Ala Makota. Maksymalnie ja” cz.1 i cz.2 – Małgorzata Budzyńska

Ala powraca, poznajcie dalsze jej perypetie. Książka o szkolno- domowych przepychankach, o przyjaźniach, problemach, marzeniach, o codzienności nastolatki. Fajna książka ma już ponad 260 000 fanek, zostań jedną z nich i przeczytaj kolejne zapiski Ali.

Miłość nad rozlewiskiem - Małgorzata Kalicińska

„Dom nad rozlewiskiem” „Powroty nad rozlewiskiem” „Miłość nad rozlewiskiem” – Małgorzata Kalicińska

To trzy części bestsellerowego cyklu powieściowego pisarki. Wypowiedż Zofii Kucówny najlepiej opisuje tenże cykl: „Książki Kalicińskiej budzą w człowieku nostalgię i tęsknotę do natury, rodziny do normalnego życia. Wyzwalają uczucia, o które tak trudno w dzisiejszym świecie. Powieści te mają tyle samo zwolenników co przeciwników dlatego proponuję samemu się przekonać , które opinie są obiektywne. A dla porównania książki z filmem jest okazja gdyż telewizja TVP1 emituje filmową wersję w odcinkach.

Poradnik fotograficzny – Ross Hoddinott

„Poradnik fotograficzny” – Ross Hoddinott

Poradnik dla tych, którzy chcą lub kupili cyfrowy aparat fotograficzny, ale nie wiedzą jak np. korygować kolor na zdjęciach. Dzięki tej książce dowiesz się jak poprawić jakość wykonywanych zdjęć i wzbogacisz swój album rodzinny o fajne fotki.

Możesz również polubić…