Wieniec Dożynkowy 2013

100x100-wieniec-2013W tym roku wieniec dożynkowy w formie łodzi, projektu Jolanty Rodak wykonany został przez Agnieszkę Pyrchlę, Jolantę Rodak, Jadwigę Kwiecień, Danutę Wronę, Leokadię Miśtak i Dorotę Katrę i jak w ubiegłym roku – 15 sierpnia 2013 r. poświęcony w kościele parafialnym w Rudce podczas Mszy św. Dziękczynnej za zebrane plony w 2013r.


zdjęcia: Monika Rodak, Paweł Kabat


Po małej przemianie i dopracowaniu szczegółów, grupa wieńcowa z Bobrownik Małych, reprezentująca gminę Wierzchosławice w dniu 25 sierpnia 2013 r. uczestniczyła w Powiatowym Przeglądzie Wieńca Dożynkowego, który odbył się podczas XV Dożynek Powiatu Tarnowskiego w Radłowie.

Z pośród 15 gmin, które zgłosiły w tym roku swoje reprezentacje, jury miało trudne zadanie do wykonania, ponieważ wszystkie wieńce były przepiękne i na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zdecydowało, że w kategorii wieńca współczesnego nie przyzna trzeciej nagrody, tylko dwa pierwsze dla gmin Tarnów i Wietrzychowice, a druga nagroda przypadła grupie wieńcowej z Bobrownik Małych reprezentującej gminę Wierzchosławice. W kategorii wieńca tradycyjnego pierwsze miejsca otrzymały wieńce z gmin Ryglice i Radłów, drugie z gmin Ciężkowice i Szerzyny, a trzecie z gmin Pleśna i Żabno.

Doceniono naszą pracę. Regulaminowo tworzony wieniec, ręcznie robioną sieć, wyplataną z wikliny formę łodzi, wszystkie gatunki zbóż, suszone kwiaty, owoce i warzywa oraz jak zauważył Wicestarosta Mirosław Banach – nawet ciastka. Cieszymy się z tak wysokiej lokaty i z tego,że mogliśmy reprezentować gminę Wierzchosławice.

Nasze niekompletne stroje oraz niepowtarzalna forma wieńca musiały przyciągać wzrok, gdyż dziennikarze lokalnej telewizji z Szolnoka (Węgry) oraz radia RDN Małopolska przeprowadzili z grupą wywiad.

W grupie wieńcowej z Bobrownik Małych uczestniczyli: Małgorzata Igiel, Katarzyna i Martynka Niemiec, Danuta Wrona, Jolanta Rodak, Dorota Katra, Paweł Kabat, grupa wokalna pana Tadeusza Patulskiego z Radłowa oraz sołtys – pan Leszek Katra.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tegoż przedsięwzięcia: OSP z Bobrownik Małych, a w szczególności naczelnikowi Robertowi Golec, Bogdanowi Rodak, Pawłowi Kabat, Januszowi Katra oraz panu Stanisławowi Bodziuch i ks. Bogusławowi Maciaszek. Dziękujemy wszystkim którzy byli tego dnia w Radłowie, trzymali za nas kciuki i głośno dopingowali oraz składającym nam gratulacje za osiągnięcie tak wysokiego miejsce.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. fanka pisze:

    Dziewczyny wykonałyście świetną robotę poświęcając na pewno dużo prywatnego czasu. Wieniec owiłyście piękny i został doceniony POZA gminą Wierzchosławice – na poziomie powiatowym. W następnym roku będzie pierwsze miejsce:) Gratuluję i liczę na kolejne świetne pomysły Stowarzyszenia CASTOR.

  2. kw pisze:

    Wspaniały wieniec!!! Gratuluje pomysłu, „PROJEKTU TECHNICZNEGO”:) i chęci. Gratulacje również dla fotografów:)pozdrowienia

  3. Gość pisze:

    Gratuluję Pięknego Wieńca Dożynkowego i tak wysokiej lokaty w konkursie Powiatowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *